1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji Haberleri
  3. Müjde! PlayStation 5 Tanıtım Tarihi Belli Oldu!

Müjde! PlayStation 5 Tanıtım Tarihi Belli Oldu!

Sony uzun zamandır heyecanla beklenen PlayStation 5 için lansman tarihini sonunda açıkladı.

playstation

Oyun severler tarafından heyecanla tanıtılması için gün sayılan PlayStation 5 için sonunda beklenen haber geldi. Uzun zamandır bekleyenlere müjde! PlayStation 5 tanıtım tarihi belli oldu! Yeni nesil oyun konsolu hakkında daha önceki dönemlerde yeni bir açıklama yapılmıştı. Bu açıklama pek çok teknoloji ve oyun severi oldukça heyecanlandırmıştı. Yeni nesil oyun konsolunun çıkış tarihi 4 Haziran 2020 olarak açıklanmıştı. Ancak bu tarih beklenildiği gibi doğru çıkmadı.

Yeni alınan bir bilgiye göre yayın platformu olarak bilinen ve son dönemlerde oldukça popüler hale gelen Twitch üzerinden yapılan bir yayın sonrasında oyun konsolu için yapılacak tanıtım tarihinin de içerisinde bulunduğu reklam oldukça büyük şaşkınlık yarattı. Daha önce yapılan reklamlarda ve tanıtımlarda oyun konsolunun çok yakında geleceği duyurulmuştu. Bu süreçte pek çok kişi Japon teknoloji firmasının kesin bir açıklama yapmasını bekliyordu.

PlayStation 5 Ne Zaman Geliyor?

Sony tarafından verilen erteleme kararının ardından pek çok kullanıcı şirketi adeta soru yağmuruna tutmuştu. Aslında daha önce tanıtımının gerçekleşmesi beklenirken ABD’de meydana gelen protesto olaylarının bir çığ gibi büyümesinin ardından erteleme kararı verilmişti. Bu karar sonrasında pek çok oyuncu sosyal medya üzerinden bu karara tepki gösterdiğini açıklamıştı.

Son günlerde Twitch üzerinde ortaya çıkan reklam içerisinde tanıtım tarihi olarak 11 Haziran 2020 yazdığı konuşulmaya başlandı. Bu iddiaların gündeme gelmesinin ardından ise iddiaların doğru olduğu belirlendi.

Lansmanda PlayStation 5 Ayrıntılarına Yer Verilecek!

Sony tarafından hazırlanması beklenen lansmanda yeni nesil oyun konsolunun özellikleri şimdiden merak konusu haline geldi. Bu süreçte şirketin oyun konsolunu en uygun fiyatla satışa çıkarmayı beklediği ifade edildi. Bu bağlamda şirketin rakibi konumunda bulunan Microsoft’un izlemiş olduğu adımları da izlediği ve tüm kararlarını buna göre verdiği ifade ediliyor. Bundan sonraki dönemde de konsol hakkında yeni açıklamaların yapılması bekleniyor.

Önerilen Yazı
En İyi Akıllı Telefonlar – 2020

Yapılması beklenen etkinliğin ise bir saatten daha fazla sürmesi tahmin ediliyor. Etkinlikte ürünün özelliklerinin yanı sıra PlayStation 5 oyunlarına da yer verilmesi ve bekleniyor. Etkinlik uzun süredir pek çok oyun sever tarafından büyük bir heyecanla bekleniyor.

Yorum Yap

Yorum Yap