1. Ana Sayfa
  2. Telefon Haberleri
  3. Motorola Edge Lite’ın Bazı Özellikleri Belli Oldu

Motorola Edge Lite’ın Bazı Özellikleri Belli Oldu

Motorola Edge Lite

XDA-Developers’da bazı özellikleri ortaya çıkan cihazlar arasında artık Motorola Edge Lite modeli de var. Bildiğiniz üzere çeşitli platformlarda bazı cihazların özellikleri ortaya çıkıyor. Bu durum genellikle ya sertifika sitelerinde ya da Weibo gibi sosyal medya platformlarında oluşuyor. Bu seferki cihazımız Motorola’nın yakın zamanda tanıtmasını beklediğimiz Edge Lite modeli.

Bu model, tanıtımına kısa bir süre kala diğer birçok cihaz gibi bazı özellikleriyle ortaya çıktı. XDA Developers tarafından ortaya çıkarılan özelliklerde kameradan tutun ekranın yenileme hızına kadar birçok detay yer alıyor. Sizleri daha fazla merakta bırakmayalım ve Motorola’nın yeni cihazının bazı detaylarına birlikte yakından bakalım.

Motorola Edge Lite’ın Bazı Özellikleri

Motorola Edge Lite özellikleri kullanıcıları oldukça tatmin edecek gibi gözüküyor. Cihazın sunduğu özellikler orta seviye ve yüksek seviye cihazlar arasında konumlandırılabilir. Ayrıca tanıtılacak yeni modelin kullanıcılar açısından oldukça bütçe dostu olacağı iddia ediliyor. Edge ailesine yeni katılacak modelin özelliklerine döndüğümüzde Snapdragon 765 yonga seti bizi karşılıyor.

Bu yonga seti ailenin standart modelinde de karşımıza çıkmıştı. İşlemci yönünden oldukça iddialı gözüken cihaz, içerisinde 6 GB RAM ve 128 GB depolama kapasitesi bulunduracak. Ayrıca 90Hz yenileme hızına sahip ekranın boyutu 6,7 inç olacak. Bu OLED panel kullanıcılara FHD+ çözünürlük sunacak. Bu kısımda son olarak cihazın 4.800 mAh 18W TurboPower hızlı şarj destekli bir batarya bulundurduğunu belirtelim.

Motorola Edge Lite kamera özellikleri kısmında ise 48 Megapiksel bir ana kamera bizi karşılıyor. Samsung S5KGM1 olan bu ana kameraya 16 Megapiksel, 8 Megapiksel ve 5 Megapiksel çözünürlüklerinde kameralar eşlik ediyor.

Ana kameraya eşlik eden sensörler hakkında şimdilik daha fazla detay bulunmuyor. Ön kısımda ki ana kameranın 8 Megapiksel olduğunu ve bu kameraya da 2 Megapiksel bir sensörün eşlik ettiğini de ayrıca ekleyelim. Cihazın renklendirme seçeneklerindeyse bizi 4 farklı renk seçeneği karşılıyor. Bu renk seçenekleri Azury, Prussian, Soft White ve Surfing Blue olarak karşımıza çıkıyor.

Önerilen Yazı
Honor X10 Max Özellikleri Belli Oldu

Yeni Motorola Edge Üyesinin Fiyatı Henüz Belli Değil

Motorola Edge Lite fiyatı henüz tanıtılmadığı için belli olmuş değil. Ancak cihaz, adından da anlaşılabileceği üzere standart modelden daha uygun fiyatlandırmaya sahip olacak. Edge Lite’ın özelliklerini dikkate aldığımızda eğer uygun bir fiyatla karşımıza çıkarsa oldukça fazla talep göreceğini söyleyebiliriz.

Yorum Yap

Yorum Yap