1. Ana Sayfa
  2. Telefon Haberleri
  3. Motorola Edge Lite Özellikleri Ortaya Çıktı

Motorola Edge Lite Özellikleri Ortaya Çıktı

edge-lite

Yeni amiral gemilerinin fiyatlarının yüksek olmasıyla beraber, uygun fiyatlı ve yüksek performanslı cihazlar daha da gözde olmaya başladı. Uygun telefon modelleriyle ön plana çıkan Motorola’nın da yeni bir cihaz üzerinde çalıştığı biliniyordu. Geçtiğimiz aydan beri uygun fiyatlı bir modelle geleceği söylenen firmanın, yeni modelinin özellikleri ortaya çıktı. Motorola Edge Lite özellikleri bakımından gerçekten tercih edilecek cinsten.

Motorola Edge Lite Özellikleri Sızdırıldı

Motorola ailesinin yeni uygun fiyatlı cihazının varlığı, geçen ay FCC testiyle ortaya çıkmıştı. Bu hafta da cihazın varlığının yanı sıra tüm özellikleri tek seferde ortaya çıktı. Cihaza ilk aşamada dışardan baktığımızda 21:9 kasa ekran oranı ve 6.7 inç ekran boyutu görüyoruz. Aynı zamanda 1080 x 2520 piksel görüntü kalitesi sunan cihazın 90Hz ekran yenileme hızı bulunuyor.

Uygun fiyatına nazaran tüm yeniliklere altyapı sunmayı hedefleyen cihaz, ekran altında barınan parmak izi okuyucu sensörüyle beraber gelecek. Cihazın arka kısmına baktığımız zaman da dörtlü bir kamera kurulumu görüyoruz. 48 Megapiksel ana kamera, Samsung’un kamerası olacak. Arka kısımda bulunan ana kameraya da 16 Megapiksel + 8 Megapiksel ve 5 Megapiksel seviyesinde kameralar eşlik edecek. Ana kameraya eşlik edecek kameraların hangi özelliklere sahip olacağı da şimdilik bilinmiyor.

Cihazın ön kısmına baktığımızda da 8 Megapiksel ana kamera ve 2 Megapiksel derinlik sensörünü görebiliyoruz. Cihazın iç kısmına baktığımız zaman da Qualcomm Snapdrago 765 işlemci gücünü görüyoruz. Aynı zamanda 4 GB ve 6 GB RAM gücüyle ve iki farklı varyantla karşımıza gelen cihazın 64 GB ve 128 GB dahili depolama alanı da bulunacak. Depolama birinin ise microSD desteği alıp almayacağı bilinmiyor.

Son olarak cihazın bataryasına baktığımız zaman da karşımıza 4.800 mAh seviyesinde bir batarya gücü ve 18W hızlı şarj özelliği çıkıyor. Aynı zamanda 5G teknolojisini barındıracak olan yeni model Çift SIM destekli olacak.

Edge Lite Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Markası için pazarda tutunma çabası gösteren Motorola, cihazını kısa sürede bitirerek pazara çıkacak. Lakin Pazara çıkış tarihi ve fiyatı hakkında bilgi yer almazken, cihazın gayet uygun fiyata geleceğini biliyoruz. Satış kapasitesini ve pazardaki gücünü genişletmek isteyen Motorola, yüksek tutarlı bir cihazla karşımıza gelmeyecek.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Teknoloji Teknolojidir. Bana Aksini Söyletemezsiniz.

Yorum Yap