1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri
  3. Mobil Operatörler Çökme Noktasına Geldi

Mobil Operatörler Çökme Noktasına Geldi

Mobil Operatörler Çökme Noktasına Geldi

Corona Virüsü sebebiyle önlem amaçlı Türkiye’de 81 ilde sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Bundan ötürü bayramlaşmak için insanlar telefondan bayram kutlaması yapmaya devam ediyor. Bundan ötürü Mobil Operatörler Çökme Noktasına Geldi 

Mobil Operatörler Çökme Noktasına Geldi

Gerek Turkcell, gerek Vodafone, gerek ise Türk Telekom mobil operatörleri yoğunluktan ötürü telefon görüşmeleri zor yapılır duruma geldi. Mesela bir numarayı aradığınızda numara düşmüyor ya da sürekli meşgul çalıyor. Durumun asıl sebebi mobil operatörler tarafından açıklanmamış olsa dahi yaşanan yoğunluktan ötürü olduğunu söylesek yalan olmayacaktır.

Hizmet sağlayıcılarında ortaya çıkan arıza ve sorunları gösteren Downdetector verilerini incelediğimiz takdirde özellikle Turkcell ve Türk Telekom müşterilerinin sorundan fazlasınca etkilendiğine şahit olduk. Diğer yandan ise operatör problemlerinin en sık yaşandığı illerin arasında ise İstanbul, Ankara ve İzmir bulunmakta.

Önerilen Yazı
Facebook Anket Artık Messenger da

Operatör sorununun en büyük nedeni şüphesiz yaşanan yoğunluk olmuştur. Sosyal medya kullanan kişiler tarafından operatörlere ateş püskürtüldü. Yaşanan sorunlardan mobil operatörleri sorumlu tutan kullanıcılar, sorunun çözülmesini talep etti. Henüz mobil operatörler tarafından resmi bir açıklama gelmese dahi bir nebze de olsa ilerleyen saatlerde düzeleceğini tahmin ediyoruz.

Yeni gelişmeler olduğu takdirde teknositesi olarak sizlerle paylaşmaya özen göstereceğiz. Sizde bizi takipte kalarak bilgi sahibi olabilir ayrıca sormak istedikleriniz yorumlar kısmından sorabilirsiniz. En kısa sürede sizlere cevap vermeye çalışacağız.

Yorum Yap

Yorum Yap