1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri
  3. Mixer Kapanınca Ninja Yayınlarını Youtube’da Yaptı!

Mixer Kapanınca Ninja Yayınlarını Youtube’da Yaptı!

2020-07-09_12-51-49

Ünlü Twitch yayıncısı Ninja, Mixer kapanınca yeni bir yayın platformu arayışına girdi ve ilk yayınını Youtube üzerinden yaptı. Fortnite yayını açan ünlü yayıncı, hangi platforma geçeceği henüz bilinmiyor.

Dünyanın belki de en ünlü fortnite yayıncısı olarak kabul edilen ve bu yolda çok çalışma yapan Ninja, uzunca bir süredir Mixer üzerinde yayın yapıyordu. Hatırlarsanız Mixer ünlü yayıncıyı kendi bünyesine transfer etmişti. Microsoft konusunda yapılan canlı yayınlarla birlikte yakın bir zaman içerisinde istenen ilgiyi görmeyen Microsoft, kapanma kararı aldı ve Mixer uygulamasının fişini çekti. Tyler Ninja Blevins olarak yayın yapan Ninja, Mixer platformundan sonra yeni yanını ilk olarak Youtube üzerinde yaptı.

Youtube üzerinde kalıcı mı olacağı yoksa yine farklı bir platforma geçip geçmeyeceği konusu merak edilir oldu. Youtube üzerinden yapılan yayınlarla ilgili olarak Youtube üzerinde kalıcı olmayacağını dile getiren ünlü yayıncı, bazı platformlarla görüşme halinde olduğunu belirtti.

Firmalar Ninja için yarışır hale geldi!

 

Ninja için kendi izleyici kitlesini yanında götürmesi ve bunu her platformda yapabilmesi büyük bir artı. Haliyle büyük çaplı yayıncı olmasına karşın pek çok platform için görüşmeler yapılıyo diyebiliriz. Ünlü yayıncı geçen sene Twicth, Mixer Youtube ve Facebook Gaming arasında kalmıştı ve 20 – 30 milyon dolar gibi en yüksek parayla Mixer’e geçiş yapmıştı. Microsoft’un Mixer konusundaki bu tavrından sonra ünlü yayıncının şu an tam olarak nerede çalışacağı ve yayın açacağı bilinmiyor.

Bu yüzden Shroud ile Facebook Gaming üzerinde yayın açacağı düşünülüyor. Tabi bu şuan için sadece bir düşünce. Yayıncılar arasında süren çekişmeli rekabet aslında Ninja gibi büyük yayıncılar için oldukça önemli. Herkes için daha rahat, daha özverili ve beklenti dolu bir çalışma içerisine girmek adına birbirinden farklı seçeneklere erişebilir ve ön plana çıkarabilirsiniz.

Kalite ve beklenti dahilinde organize edilen her bir yenilik ve fırsat için bu çözümleri kullanabilir ve ortaya çıkarabilirsiniz. Ninja önümüzdeki günler tekrar yayın açarak bu konuda sunulan bütün seçenekleri ön plana çıkarıyor ve ihtiyaçlara da net çözümler sağlıyor. Canlı yayın platformlarına dair daha etkili, daha güçlü bir alt yapı ile ilerleme sağlayan ünlü yayıncı, kendine has tarzı ile yeni yayın platformlarında hizmet sunmaya devam edecek diyebiliriz.

Yorum Yap

Yorum Yap