1. Ana Sayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. Mini Electric Türkiye Yollarına İndi

Mini Electric Türkiye Yollarına İndi

mini-electric

Son yıllarda elektrikli araçların popüler hale gelmesiyle beraber, Mini Cooper olarak tanıdığımız Mini de, yeni bir araç üretimine girişmişti. Yeni Mini Electric modelini üreten firma, aracı Türkiye pazarına çıkarır çıkarmaz, alıcısını buldu. Mini Electric Türkiye asfaltına da indi. Peki yeni elektrikli araç hangi özelliklere sahip, fiyatı ne kadar ve kim tarafından satın alındı?

Mini Electric Türkiye Sahibini Buldu

Mini Electric modelinin Türkiye pazarına açılmasıyla beraber, ilk sahibi de belli oldu. Metalik gri ve classic donanım paketiyle Bora Atakol tarafından satın alınan araç, Türkiye sokaklarındaki ilk araç oldu. Ayrıca aracın özellikleri de belli olduğu için özelliklere de göz atacağız.

Mini Electric Teknik Özellikler

Aracın ilk olarak ürettiği elektrik kısmına baktığımızda 50 Kw oranında hızlı şarj desteğine sahip olduğunu görüyoruz. Aynı zamanda 35 dakikada yüzde 80 oranında şarj olan araç, full dolu olduğunda 232 km mesafe yol alabiliyor. 184 beygir gücü ve 270 Nm tork gücüyle karşımıza gelen aracın 0 – 100 km hızlanma süresi de 7.3 saniye.

Aracın iç mekanına göz attığımız zaman, karşımıza 6.5 inç renkli ekran barındıran gösterge paneli çıkıyor. Standart olarak her pakette bulunan LED farlar sis farları ve yeni dokunmatik ekran da yeni modelin dikkat çeken özellikleri arasında bulunuyor. Ayrıca araçta kullanılan yeni gösterge paneli de, diğer modellerden tamamen farklı diyebiliriz.

211 litre bagaj hacmiyle karşımıza gelen yeni elektrikli otomobil, koltukların katlanmasıyla beraber bu kapasiteyi 731 litreye kadar yükseltebiliyor. Aynı zamanda Mid, Sport, Green ve Green Plus olarak dört farklı sürüş moduna sahip olan araç, modlara göre tema renk değişikliğine de uğrayabiliyor.

Mini Electric Türkiye Satış Fiyatı

Yeni elektrikli otomobil, şu an Mini bayilerinde yerini almış durumda. Aynı zamanda başlangıç fiyatı 311.038 TL olan aracın, diğer paket fiyatları hakkında da net bir durum yok.

Önerilen Yazı
2021 BMW M5 Tanıtıldı – İşte Fiyatı
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Teknoloji Teknolojidir. Bana Aksini Söyletemezsiniz.

Yorum Yap