1. Ana Sayfa
  2. Güncel Haberler
  3. Milli Eğitim Bakanı Açıkladı! Okullar Bu Şartlar Dahilinde Açılacak!

Milli Eğitim Bakanı Açıkladı! Okullar Bu Şartlar Dahilinde Açılacak!

ziya selcuk

Son dönemlerde okullarla ilgili pek çok kişi yeni bilgiler bekliyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından yapılan açıklamaya göre, okullar bazı şartlar ile birlikte açılabilecek. Peki ama nedir bu şartlar? Gerekli hazırlıkların yapılarak okulların açılmasının mümkün olduğunu açıklayan bakan, bu şartların da sürekli değişebileceğinin bilgisini veriyor aynı zamanda.

Koronavirüs pandemisi ile ilgili olarak, bir şekilde eğitime ara verildi ve insanlar ister evinden isterse de okuldan eğitime katılabiliyordu ama yine de yoğun sıkıntılar vardı. Haliyle de öncelikle evlerdeki uzaktan eğitim süreci biraz daha okullara yanaşacak gibi görünüyor ve yeni döneme göre karşımıza nelerin çıkacağını da tam olarak bilemiyoruz aslında bununla birlikte. Peki ama yeni dönemde eğitim nasıl ilerleyecek ve karşımıza neler çıkacak dersiniz? Kişisel beklentiler ve fırsatlar adına ön plana çıkarılan her bir seçim için organize edilen seçenekler nelerdir? Gelin bir de bu konuya göz atalım.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Açıklama Yaptı!

Ziya Selçuk tarafından gelen açıklamalar, yeni sınıfların her an revize edilebileceği bilgisini veriyor bizlere. Bugün ise bir 2. sınıf öğrencisinin kendisine okulların açılıp açılmayacağını sorduğunu söyleyen Selçuk, okulların gerekli hazırlıklar yapılarak açılacağını, öğrencilerin güvende olacağını söyledi.

Bakan Selçuk, sosyal medya hesabından şu ifadeleri kullandı: “Yaz tatili bitti mi? Hayır. Çocuğun şu anki tek derdi, hak ettiği bu tatili doya doya yaşamak değil mi? Kaygılarımızla meraklarımızla belirsizliği çok konuşarak, sadece olumsuza odaklanarak çocuklarımıza da kendimize de zarar veriyoruz. Bu çocukların şu anki meselesi ‘Dışarı çıktım mı, arkadaşımla buluştum mu, yoruldum mu, susadım mı, yarın yine oynayacak mıyım? Olmalı.

Bu açıklamayı yapan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, durumun aslında bir şekilde toparlanabileceğini söylüyor ama henüz net bir bilgi vermiyor. Öğrencilere tatilin tadını çıkarmalarını söylüyor. 31 Ağustos tarihinde okulların açılacağını söyleyen Bakan Ziya Selçuk, tarih belli olsa da süreçle ilgili seyirler de okulların açılma tarihine etki edebileceğini söylüyor. Bu süreçlere göre net bir karar verilecek ve kişilerin isteklerine göre okulların açılma durumu toparlanmış olacak diyebiliriz.

Peki sizin düşünceniz nedir? Okullar açılmalı mı yoksa bir şekilde ilerleme kaydedilirken insanların ön plana çıkan bazı dertleri de düşünülmeli mi? Mesela karantina dolayısıyla okula öğrenci göndermek istemeyen ailelerin tavrı nasıl olmalı?

 

Yorum Yap

Yorum Yap