1. Ana Sayfa
  2. Güncel Haberler
  3. Microsoft Tiktok’u Satın Almak İstiyor! Resmen Doğrulandı!

Microsoft Tiktok’u Satın Almak İstiyor! Resmen Doğrulandı!

2020-08-03_12-13-04

Son dönemlerde kesinlikle denk gelmişsinizdir. Donald Trump ile ilgili olarak karşımıza çıkan bir Tiktok sorunu var. İnsanlarla ilgili olarak genel bir yapıda çalışma yapan Tiktok, kendine has bir yapıda ilerleme kaydediyor ve bu çalışmaları da ön plana çıkarmaya tüm hızıyla devam ediyor.

ABD merkezli teknoloji devi Microsoft, şu sıralar çok ilginç bir meseleyle gündemde. Sizlere birkaç gün önce aktardığımız bir haberimizde, Microsoft’un son dönemlerin en popüler sosyal medyalarından olan TikTok’u satın alacağını aktarmıştık. Hatta bunun hemen akabinde de Microsoft’un TikTok’u alma görüşmelerini durdurduğu iddiaları gündeme gelmişti. Şimdiyse konuyla ilgili yeni bir gelişme daha yaşandı.

Microsoft Tiktok Çalışmasını Sürdürecek Gibi!

Microsoft tarafından yapılan resmi açıklamalara göre şirket, şu an için ByteDance’ın elinde olan TikTok’un ABD operasyonlarını satın almayı ciddi anlamda önemsiyor. Hatta bu tür bir girişimin olduğu da resmen açıklanmış durumda. Yani birkaç gündür iddialar kapsamında olan durum, artık resmiyet kazanmış durumda. Üstelik işin içerisinde ABD Başkanı Donald Trump’ın olduğunu da açıkça söyleyebiliriz.

ABD Başkanı Donald Trump’ın Çinli şirketlere bakışı artık herkes tarafından biliniyor. Trump, Çinli şirketlerin hükümetle birlikte çalıştığını ileri sürerek bunun da güvenlik sorunlarına yol açtığına inanıyor. Hatta Trump, konuyla ilgili ilk açıklamalarında TikTok’u ABD sınırları içerisinde yasaklayacağını ifade etmişti. Görünüşe göre Trump’ın böyle bir şey yapmaya gücü yetmedi. Hal böyle olunca da Microsoft, TikTok’un ABD operasyonlarını satın almak için görevlendirildi.

Microsoft’la TikTok arasındaki görüşmelerin hangi düzeyde olduğu şu an için bilinmiyor. Ayrıca bu satın alma işlemi için Microsoft’un ne kadarlık ödeme yapacağı da şu an için belirsizliğini koruyor. Ancak Microsoft’a göre bu satın alma işleminde, isimleri açıklanmayan bazı şirketler de olabilir. Hatta Microsoft, bu şirketlerin de azınlık olmak kaydı ile TikTok’un hissedarı olabileceklerini ifade ediyor.

Yorum Yap

Yorum Yap