1. Ana Sayfa
  2. Yazılım Haberleri
  3. Microsoft Edge Tarayıcısı Güncellendi

Microsoft Edge Tarayıcısı Güncellendi

Microsoft Edge Tarayıcısı Güncellendi

Hem Windows, Hem macOS hem de Android platformları üzerinde kullanılabilen bu tarayıcı maalesef ki çok fazla tutulmamıştı.  Microsoft da yeni tarayıcısını ön plana çıkarmak için yeni girişimlerde bulunmaya devam ediyor. Microsoft Edge Tarayıcısı Güncellendi 

Microsoft Edge Tarayıcısı Güncellendi

Microsoft’un üç yeni güncellemesi ile Edge tüm bilgisayarlara yüklendi. Bugün ise iddialar doğru çıktı. Microsoft, Edge’i otomatik olarak tüm Windows 10 PC’lere sessiz sedasız yükledi.

Kritik güncelleme adıyla yapılan bu güncelleme ile internet tarayıcısı bilgisayarlara otomatik yükleniyor. Bu internet tarayıcısının da yüklenmesi kullanıcıları pek hoşnut edecek gibi gözüküyor. Güncelleme yüklendikten sonra PC yeniden başlatılacak. Yeniden başlatılan PC açıldığı anda kocaman Edge ekranı karşınıza gelecek. Bu ekran CTRL+W ya da ALT+F4 tuşlarıyla kapatılmıyor. Altta görev çubuğundan Görev yöneticisini açarak işlemi sonlandırmanız gerekiyor. Edge kurulumunu bu şekilde tamamlamanız gerekiyor.

Eğer güvenliğinizi çok düşünüyorsanız, Microsoft tarafından tavsiye edilen Edge’e bir şans vermenizi tavsiye ediyoruz. Google Chrome’un tabanıyla geliştirilen bu tarayıcı aynı zamanda Chrome da bulunan eklentilerin büyük bir kısmını da desteklemektedir.

Geçtiğimiz zamanlarda hemen hemen her bilgisayarda kullanılan Internet Explorer faciasından sonra Edge’le toplayan Microsoft, ilerleyen zamanlarda Google’ın başına bela olacak gibi görünmekte. Eğer kendini geliştirip de Google’a fark atarsa siz o zaman görün. Windows 10’un dışında macOS da da oldukça stabil ve akıcı deneyim sunan bu tarayıcı, eğer doğru alanda gelişirse, geleceğin en güçlü tarayıcıları arasında yer alabilir.

Kullanıcılar Memnun Mu?

Windows 10 kullanıcılarına otomatik olarak sunulan Microsoft Edge’den kullanıcılar memnun değil. Oldu bittiye getirilen bu tarayıcı ile Microsoft’un kendini geliştireceğini düşünüyoruz. Her ne kadar fazlasınca tercih edilmese bile ilerleyen günlerde başarısına başarı katacağını düşünüyoruz. Internet Explorer faciasından sonra bir Edge faciasını daha kaldıramayacak olan Microsoft, Google ile rekabete girebilir.

Eğer Google’ın başarısını kırabilir, kendini giderek geliştirirse, Microsoft bu alanda da paraya para demeyecek gibi gözüküyor. Siz de Edge kullanıcısı iseniz eğer, tarayıcıyla alakalı görüşlerinizi yorum kısmından bizlere bildirebilirsiniz. Sizlere her daim güncel bilgiler vermek için araştırmalarımıza devam ediyoruz. TeknoSitesi olarak bizi takipte kalın.

Önerilen Yazı
iOS 14 Kullanıcıları Yeni Tehditle Karşı Karşıya
Yorum Yap

Yorum Yap