1. Ana Sayfa
  2. Yazılım Haberleri
  3. Microsoft Defender Artık Mobil Cihazlarda

Microsoft Defender Artık Mobil Cihazlarda

Microsoft Defender Artık Mobil Cihazlarda

Yıllardır Windows işletim sistemi üzerinde anti-virüs yazılımı olarak çalışma gösteren Microsoft Defender, Android cihazlar için de yayınlandı. Microsoft Defender Artık Mobil Cihazlarda 

Mobil güvenlik noktası tarafından bu tarz güvenlik yazılımlarını yakalamak isteyen şirket bu yıl içerisinde iOS tarafında da kullanılmak istiyor. Önizleme olarak kullanılan uygulama aslında beta özellikleri taşımaktadır. Kısa süre içerisinde herkes tarafından indirilebilecek bu uygulama oldukça popüler olacak gibi.

Microsoft Defender Artık Mobil Cihazlarda

Windows 10 işletim sisteminde güçlü bir şekilde karşımıza çıkan yazılım, önceki sürümlerine göre büyük başarı elde etmişti. Mobil içerisinde anti-virüs yazılımına gerek olup olmadığı henüz tartışma konusuyken, Google’ın kendi güvenlik algoritmasına eşlik edecek bir hamle geldi. Henüz çok yeni olan uygulama kısa sürede yenilenmelerle beraber herkes tarafından indirilebilecek.

Android platformuna gelen bu uygulama bu yıl sonunda iOS platformuna da giriş yapabilecek. Görünüşe göre şirket, mobil güvenlik noktasında nasıl bir sonuç alacağını merak ediyor. MacOS tarafında geçtiğimiz yıl içerisinde çıkan uygulama gelişmiş tehdit koruması adlı anlık koruma sağlayan bir sistem kullanmaktadır. Bu sistem sayesinde cihazınız sürekli kontrol edilecek ve tehditleri önleyecektir.

Bununla da kalmayacak, şirketin bu koruma yazılımı hakkındaki planları sandığımızdan daha büyük olacak. Linux için de geliştirmelere başlanan uygulama yine bu yılın sonlarına doğru indirilebilecek. Sunucularda kullanılması için de farklı bir yapımla karşılaşabilirsiniz.

Önerilen Yazı
Geçmişten Günümüze Tüm iOS Sürümleri – Peki Neler Değişti?
Yorum Yap

Yorum Yap