1. Ana Sayfa
  2. Genel Haberler
  3. Meteor Düşmesi Nedir? Türkiye’ye Meteor Mu Düştü?

Meteor Düşmesi Nedir? Türkiye’ye Meteor Mu Düştü?

Meteor Düşmesi Nedir Türkiye'ye Meteor Mu Düştü

Dün akşam saatlerinde sosyal medya üzerinden pek çok kişi tarafından yapılan paylaşımlara göre gökyüzünde ışık topu görüldüğünü söylediler. Doğuda bulunan pek çok vatandaştan gelen ihbara göre AFAD ve UMKE ekipleri de bu konuyla alakalı araştırmalar yapmaya başladı. Meteor Düşmesi Nedir? Türkiye’de bulunan doğu illerine meteor mu düştü? Erzurum, Erzincan, Tunceli, Sivas, Bingöl, Diyarbakır, Elazığ, Ordu ve Trabzon’a göktaşı mı düştü?  Türkiye’ye Meteor Mu Düştü? Tüm sorularınızın cevabını vermeye çalıştık.

Meteor Düşmesi Nedir?

Dün akşam gerçekliği henüz doğrulamamış meteor düşmesi hakkında iddia edilen görüntülerin hemen ardından meteor ve meteor düşmesi gibi terimler araştırılmaya başlandı. Uzayda yer alan Göktaşları bazen Dünya atmosferine girerler. Atmosfere giriş yapan göktaşlarına da meteor denir. Dünya atmosferine giriş yapan göktaşları genellikle kum tanesiyle çakıl taşı büyüklüğünde olmaktadır.

Türkiye’ye Meteor Mu Düştü?

Dün gece pek çok vatandaş tarafından AFAD, UMKE ve Jandarma ekiplerine bazı ihbarlar geldi. Gelen tüm ihbarlara göre gökyüzünde adı konulamamış bir ışık görüldü. Pek çok ilde görülen küçük, parlak ışık sonucu Göktaşı Düştü! diye ihbarlar artış gösterdi. AFAD, UMKE ve Jandarma ekipleri tarafından yapılan araştırmalar sonucu henüz Göktaşı düşmesi ile alakalı resmi bir açıklama gelmedi.

Peki Görülen Işık Neydi?

Bu gece gökyüzünde parlayan bir cisim görüldüğüne dair bazı haberler yayıldı. Göktaşı olduğu iddia edilen parlak cisim, Malatya, Artvin, Elazığ, Trabzon, Diyarbakır, Bingöl, Sivas, Erzurum, Erzincan, Ardahan ve Tunceli’de görüldü. Peki görülen ışık neydi? Yetkililer tarafından herhangi bir açıklama gelmedi. Göktaşı düştü mü? Yoksa başka bir cisim miydi? Tüm bunların detaylarını resmi açıklamalar geldikten sonra öğreneceğiz. Sizde TeknoSitesi olarak bizleri takipte kalarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Önerilen Yazı
Sağlık Bakanlığı yeni önlemleri açıkladı

 

Yorum Yap

Yorum Yap