1. Ana Sayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. Mercedes AMG GT R Black Modelinin Fiyatı Belli Oldu – İşte Özellikler

Mercedes AMG GT R Black Modelinin Fiyatı Belli Oldu – İşte Özellikler

amggtrblack

Otomotiv dünyasının kralı olarak bilinen Mercedes-Benz, yeni modeliyle gündem oluşturmayı başarmıştı. Yepyeni bir tasarım modülüyle ve oldukça güçlü özellikleriyle açığa çıkan yeni AMG GT R Black modelinin hem özellikleri, hem fiyatı belli oldu. Tabii ki araca kavuşmamız her ne kadar pahalı olsa da özelliklerini ve fiyatını yine de sizler için inceledik. Bakalım yeni modelin fiyatı ve özellikleri kullanıcıları nasıl karşılayacak?

Mercedes AMG GT R Black Özellikleri

Aracın görünümüne baktığımızda, ilk etapta karşımıza kamuflajlı bir görünüm çıkmıştı. Spor bir görünümden esinlenen Mercedes, yeni aracını çok da klasik tasarlamamış. Ayrıca çift turbolu V8 motor kapasitesini barındıran araç 721 beygir gücüne de rahatlıkla imzasını atabiliyor. Bunun yanı sıra 627 lb-ft tork gücünü de içerisinde barındıran modelin AMG GT R modelinden çok daha güçlü olduğunu ve 143 beygir daha fazla güç ürettiğinin altını çizebiliriz.

Canavar lakabıyla ortaya çıkan aracın 0 – 100 km arasındaki hızlanmasını da yalnızca 3.3 saniyede tamamlayabildiğini söyleyelim. Maksimumu olarak 325 km/h yapması beklenen araç şu an için yalnızca 275 adet üretildi. Yani aracın fiyatı bizim bütçemize uygun olsa da satın alabilmemiz için beklemeli ve ön sipariş sırasına girmeliyiz. Ayrıca iddialara göre araç önümüzdeki birkaç gün içerisinde satışa sunulacak.

Yeni AMG GT R Black’in Fiyatı Ne Kadar Olacak?

2020 yılı bitmeden satışa sunulacağını bildiğimiz araç, muhtemelen birkaç gün içerisinde kullanıcılara verilecek. Ayrıca aracın fiyatına baktığımız zaman da 250 bin Euro başlangıç fiyatını görüyoruz. Başlangıç paketinin fiyatı da bizim para birimimizle yaklaşık 1 milyon 950 bin TL tutarını bulabiliyor.

Bakalım ilerleyen günlerde araç gerçekten de satışa sunulacak mı, yoksa kullanıcılar daha fazla bekleyecek mi? İlerleyen günlerde araba tutkunları gibi durumu daha yakından takip ederek sizlere yeniden bilgi vereceğiz.

Önerilen Yazı
Nadir Bulunan Ford GT Roadster Fiyatı Küçük Dilinizi Yutturabilir
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Teknoloji Teknolojidir. Bana Aksini Söyletemezsiniz.

Yorum Yap