1. Ana Sayfa
 2. Otomobil Haberleri
 3. Merakla Beklenen Skoda Kamiq Çok Uygun Premium Fiyatıyla Türkiye’de!

Merakla Beklenen Skoda Kamiq Çok Uygun Premium Fiyatıyla Türkiye’de!

2020-07-17_10-54-02
1

Skoda Kamiq B segment bir araç ve SUV modeli olarak ön plana çıkarılıyor. Bu konuda Türkiye pazarına giriş yapan araç için geniş bir çalışma yapılıyor. Yüce Auto Skoda Genel Müdürü Zafer Başar tarafından yapılan açıklamalarda ve tanıtımlarda, araçla ilgili premium özellikler var diyebiliriz. Araçla ilgili olarak lansman özel fiyatlar sunuluyor ve bu fiyatlar da herkes için önemli ölçüde ilerliyor diyebiliriz.

Tüketici ile ilgili yüksek araçlar ve beklentileri olduğunu bildiren üyeler, bu konuya dair markaların da pasif olmadığını söyledi. Yani Skoda, bir Alman markası olarak D SUV modeli ile ilerliyor ve Kodiaq yapısına göre çözüm üretiyor. Bu yüzden de son model araç için Türkiye pazarına girdi diyebiliriz. Şirket kendine has bir tarzda ürettiği bu araçla oldukça iddialı ilerlemeler sağlıyor diyebiliriz.

Skoda Kamiq oldukça iddialı bir araç olarak sunuluyor!

Hem tarz olarak, hem de çizgiler olarak kendine has bir marka yüzü olan bu araç için, MqB-A0 platformuna sahip olduğu açıklandı. 4.241 milimetre uzunluğa sahip olan araç için 1.531 MM yükseklik karşımıza çıkıyor. Genel olarak bu segmentteki araçlara yakın ölçülere sahip olan bu araç için, uzun bir geçmişe sahip olmayan bir yapıda sunuluyor. Kristal küp aydınlatmalarla karşımıza çıkan araç için rakiplerinden ayrılan pek çok detayın olduğunu söyleyebiliriz.

Araç ile ilgili olarak geniş özellikler var. Örneğin 10.25 inçlik bir dijital gösterge sunuluyor ve bununla birlikte işler biraz daha ilerliyor ve araçta biraz daha geniş ekranlı bir yapı sunuluyor. Bu yüzden 18 jantlarla farklı bir tarzda ilerlemek istiyor. Üst segment bir SUV gibi davranan bu araç, geniş motor seçenekleri ile de hizmet sunuyor diyebiliriz.

Geniş yapısı ile ülkemize giren bu araç için üç farklı motor seçeneğine sahip diyebiliriz. Bu motor seçenekleri 1.0 TSI (115 PS), 1.5 TSI ACT (150 PS) ve 1.6 TDI SCR (115 PS) olarak karşımıza çıkıyor. 1.5 TSI ve 1.6 TDI seçenekleri, DSG şanzımana sahip. Peki Skoda’nın B SUV modeli Kamiq’in fiyatlandırma durumu nasıl? İşte asıl merak edilen soru da bu oluyor!

Araç fiyatları şu şekilde ilerliyor:

 • 1.0 TSI 115 PS DSG şanzımanlı versiyon: 197 bin 600 TL
 • 1.5 TSI ACT 150 PS DSG şanzımanlı versiyon: 230 bin 800 TL
 • 1.6 TDI SCR 115 PS DSG şanzımanlı versiyon: 243 bin 600 TL

Skoda Kamiq lansman olarak bu fiyatla karşımıza çıkıyor ve ön planda yer alıyor. Tabi güncel fiyatları biraz yüksek gelebilir.

 • 1.0 TSI 115 PS DSG şanzımanlı versiyon: 209 bin 600 TL
 • 1.5 TSI ACT 150 PS DSG şanzımanlı versiyon: 235 bin 400 TL
 • 1.6 TDI SCR 115 PS DSG şanzımanlı versiyon: 248 bin 400 TL

Aracın güzelliğine bu fiyatlar biraz fazla mı yoksa değer mi? Siz ne diyorsunuz peki?

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (3)

 1. panelvan içi gibi bu arabaya bu para verilirmi

 2. 9 ay önce

  60000 tl lik bir araca bu para çok onlar da üretiyor işçi maaşı ödüyor vergi ödüyor ama bizim gibi kösmüyorlar fiyata

 3. Çok uygun premium fiyat dediğiniz en düşük 200.000 TL! Şu haberi yazarken biraz utanın. Şu anın piyasasında diğer sıfır araçlara göre fiyatı düşük olabilir ama UYGUN denmez buna. Vatandaş 1500 2000 lira aylıkla çalışıp kirasını, elektriğini, suyunu, telefonunu, doğalgazını ödemenin derdinde. Kiralar almış başını gitmiş. Her şeye zam gelmiş. Millet eşini dostunu nikahına çağırıyor, insanlar yakınına akrabasına sevdiğine mutlu gününde bir çeyreklik takamadığı için yüzyüze bakamaz hale gelmiş. Kredi kartları patlamış. Bunun yüzünden kredi çekip ev alabilse alacak ama kredi çıkmıyor. Hoş… kredi çıksa bile kirayı ödeyemeyen kredi taksidini nasıl ödeyecek, peşinatı nasıl verecek. Hal böyle iken sıfır araba almak neredeeee, hele hele 200 bin liralık araba almak nerede. Ben avukatım, ofisim var. Ben bu haldeyim. Evim kira, ofisim kira, arabam vardı bozuldu sattım 40.000 lira param oldu öyleyle cebimde. Ben bu halimle bu arabaya heveslenemiyorum kim nasıl alacak?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir