1. Ana Sayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. Merakla Beklenen Nissan Ariya Fiyatı ve Özellikleriyle Ortaya Çıktı

Merakla Beklenen Nissan Ariya Fiyatı ve Özellikleriyle Ortaya Çıktı

ariya1

Son zamanlarda otomobil piyasasında merak konusu olan Nissan Ariya, kısa zamanda merak edilenler listesinde ilk sıraya yerleşti. Uzun zamandan beri beklenen otomobilin nihayet tüm özellikleri açığa çıktı ve fiyatıyla beraber tanıtıldı. Bakalım Nissan Ariya fiyatı ne kadar olacak, özellikleri nasıl olacak?

Nissan Ariya Teknik Özellikleri

Teknik özelliklere baktığımıza göre ilk etapta motor gücünden başlayalım. Nissan Ariya modeli tek motorlu ve çift motorlu seçeneklerle gelecek. Tek motorlu modelde 218 beygir güç bulunurken, çift motorlu modelde ise 394 beygir güç üretilebilecek. Ayrıca tek motorlu model arkadan itişli bir model olurken 0-100 km hızlanmasını da 7.5 saniyede tamamlıyor. Dört çeker çift motorlu modelde ise 0-100 km hızlanması 5.1 saniyede tamamlanabiliyor.

Aracın bir de elektrikli modeli bulunuyor. Elektrikli modelde 65 ve 90 kW batarya seçenekleri yer alıyor. Menzil olarak da 350 – 500 km arasında değişen elektrikli modeller daha çok tutulacak gibi görünüyor.

Nissan Ariya modelinin ağırlığı da 1.8 ton ve 2.3 ton arasında diyebiliriz. Ayrıca 415 ve 468 litre arasında bagaj hacmi bulunan aracın SUV modelinde 24.6 inç boyutunda birleştirilmiş ekran seçeneği bulunuyor. Yarısı eğlence ekranı, yarısı panel bulunan aracın ekranında Android Auto ve Apple CarPlay destekleri de bulunuyor. Ayrıca son olarak bahsedelim ki, aracın elektrikli modelinde eller serbest modu yer alıyor. Bu sayede kullanıcılar şeridinde elleri serbest bir şekilde güvenle ilerleyebiliyor.

Nissan Ariya Fiyatı Ne Kadar Olacak?

Kısa zaman içerisinde ülkemize de giriş yapacak olan SUV modelinin fiyatı belli oldu. Elektrikli SUV teknolojisiyle ülkemize de giriş yapacak olan model 40 bin dolardan satışa sunulacak. 2021 yılı ortalarında global pazara açılacak model ilk etapta ABD ve Avrupa pazarına da açılacak. Sonrasında ülkemize de gelmesi beklenen aracın ilk satılacağı yer ise Japonya.

Önerilen Yazı
Xiaomi RC Araba Modelini Tanıttı
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Teknoloji Teknolojidir. Bana Aksini Söyletemezsiniz.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Bu kadar iğrenç bi tasarımıda zaten nissan yapardı birtek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir