1. Ana Sayfa
  2. Genel Haberler
  3. MEB’den YKS için Online Sınav Önerisi! İşte Tarihler

MEB’den YKS için Online Sınav Önerisi! İşte Tarihler

meb online sınav

Koronavirüs salgını nedeniyle YKS sınavları Haziran ayı sonuna ertelenmişti. Ertelenme tarihinin 3 kere değiştirilmesi de sınava girenler adına biraz tedirginlik yaratıyordu. Bu tedirginliği en aza indirmeyi planlayan MEB, sınava hazırlık için online sınav hazırladı. Bu sınavı öğrencilerin çözmesini öneren MEB, sınavın üniversite girişi için güzel bir hazırlık olduğunu söylüyor. Peki sınavı nasıl çözebilirsiniz? Detaylar yazımızda.

MEB, YKS sınavına hazırlık için çevrimiçi deneme sınavı düzenliyor!

Bu zorlu dönemde öğrencilerin Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na hazırlanması için çevrimiçi çözülebilen deneme sınavları sürekli olarak hazırlanıyor. Bu konuda bir adım da Milli Eğitim Bakanlığı’ndan geldi. MEB, yaptığı açıklama ile birlikte çevrimiçi mini deneme sınavları hazırlayacağını söyledi. İki oturum olarak TYT ve AYT şeklinde gerçekleştirilecek bu sınavların ilk oturumu 30 Mayıs’ta düzenlenecek. 30 Mayıs 2020 günü saat 19.00’da başlayacak bu sınav için kayıt süresi, sınav başlangıcının 15 dakika öncesi olarak belirlendi. MEB üzerinden sınava katılım sağlanabilecek.

Önerilen Yazı
Meteor Düşmesi Nedir? Türkiye’ye Meteor Mu Düştü?

Deneme Sınavında Hangi Sorular Sorulacak?

Milli Eğitim Bakanlığı’nın yaptığı açıklamaya göre, birinci oturumda fizik, kimya, biyoloji, tarih, coğrafya ve felsefe derslerinden 5’er soru, Türk Dili ve Edebiyatı dersinden ise 15 soru sorulacak ve 60 soruluk bir sınav olmuş olacak.

İkinci oturumda ise İngilizce dersinden 20 soru sorulacak. Katılımcılar bu iki oturumdan birine ya da ikisine de katılabilecekler.

 

Deneme Sınavları Hangi Tarihte Yapılacak?

Deneme sınavlarının birincisi 30 Mayıs’ta, ikincisi 6 Haziran’da, üçüncüsü 13 Haziran’da, dördüncüsü ise 20 Haziran’da yapılacak. YKS sınavından 1 hafta öncesine kadar öğrenciler için güzel bir sınav hazırlığı uygulanmış olacak ve öğrenciler kendi durumlarını erkenden görebilecekler.

Yorum Yap

Yorum Yap