1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji Haberleri
  3. MateBook X Fiyatı! Huawei En Güçlü Dizüstü Bilgisayarı Tanıtıyor!

MateBook X Fiyatı! Huawei En Güçlü Dizüstü Bilgisayarı Tanıtıyor!

2020-07-21_12-43-45

MateBook X fiyatı yayınlandı! Huawei en güçlü bilgisayarını tanıtmak için nihayet kolları sıvadı ve yeni çalışmalarına başladı. MateBook X pro Türkiye’de satışa sunuluyor. Mobilite ve performans konusunda oldukça iddialı olan marka, en azından kendi tarzını çok daha yüksek seviyelere çıkarmak istiyor diyebiliriz. Fiyatı ile tüketicileri üzebilecek olan marka, bu konuda en iyisi olma yolunda ilerliyor gibi.

Akıllı telefonları, kulaklıkları ve benzeri ürünleri ile bilinen mobil teknoloji konusunda çalışan Huawei, en güçlü diz üstü bilgisayarını üretmek için kolları sıvadı ve MateBook X ürünü ile karşımıza çıkıyor. Hem mobil hem de performans odaklı olarak ilerleyecek olan marka, amiral gemisi konusunda da ilerleyen bir yapıda karşımıza çıkmaya başladı. En güncel dizüstü bilgisayarları konumunda önemli bir yere sahip olan kanal, kullanıcılar için büyük ölçeklerde bir seçenek sunuyor gibi görünüyor. 450 nit parlaklık sunan bu ürünün gün ışığı altında dahi çok iyi göründüğünü söyleyebiliriz.

Ürün ayrıca dokunmatik olarak da kontrol edilebildiği için gerçekçi bir bilgisayar ve sağlam bir tasarım ile karşımıza geliyor. Ayrıca çok ince!

MateBook X Fiyatı ne kadar? Hemen bakalım!

10. nesil olarak sunulan İntel Core i7 işlemcili çalışma yapan bu ürün, 2 GB GDDR5 bellek ile ilerliyor ve oyun konusunda da grafik düzenleme çalışmalarına en iyi şekilde cevap veriyor. 16 GB ram yapısı ile ilerleyen ürünün 13 saatlik batarya kapasitesi bulunuyor ve 15 saat kadar ofis işleri yapabiliyorsunuz.

Huawei MateBook X Pro, bağlantı noktaları konusunda ise kullanıcılara iki adet USB Type-C, bir adet USB Type-A, bir adet de 3,5 mm kulaklık girişi sunuyor. Cihaz, SuperCharge destekli USB Type-C girişi üzerinden 65W hızlı şarj ile şarj edilebiliyor. Ayrıca Huawei, kamera güvenliği konusunda tereddütte kalanlar için webcam, klavyenin F6 ve F7 tuşları arasına açılır kapanır bir mekanizma ile yerleştirmiş.

Yani kamera konusunda güvenli bir seçenek karşımıza çıkıyor diyebiliriz ve cihazla ilgili büyük nimetlerden bahsedebiliriz. Telefonlar gibi ürün çerçevelerinden kurtulmuş ve bu sayede çok daha fazla kişiye hitap eden bir konumda bulunuyor. Peki ürünün özellikleri nedir? Gelin bir de ona göz atalım.

Huawei MateBook X Pro özellikleri nedir?

  • İşlemci: 10. nesil Intel Core i7-10510U/i5-10210U
  • Ekran: 13,9 inç 3000×2000 piksel
  • RAM: 16 GB LPDDR 3
  • Depolama: 1 TB NVMe PCIe SSD
  • GPU: NVIDIA GeForce MX250
  • Batarya: 56Wh, 65W hızlı şarj
  • Girişler: 2x USB Type-C, USB Type-A, 3,5 mm
  • Kamera: 1 MP

Bu özelliklerle karşımıza çıkan ürün için fiyat olarak bakarsak, 15.000 TL ortalamasında satışa sunulduğunu görebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap