1. Ana Sayfa
  2. Oyun Haberleri
  3. Marvel Çocuklar İçin Müslüman Süper Kahraman Tasarladı!

Marvel Çocuklar İçin Müslüman Süper Kahraman Tasarladı!

2020-07-02_16-36-48

Marvel tarafından hazırlanan ve Marvel’s Avangers oyununda yer alan karakterlerden biri olan Kamala Khan, müslüman süper kahraman olarak hizmet verecek. Ayrıca Pakistan asıllı olan Kamala Khan, Pakistan asıllı müslüman çocuklar için bir rol model olan Kamala Khan, oyunda önemli bir misyona sahip.

Farklı bir deneyimle oyun dünyası yaratan Marvel, yeni bir deneyim sağlamak için Square Enix ile çalışmaya başlamıştı. Avengers tarafını koronavirüsü sebebiyle ertelemeden önce oyunda aktif olarak yer alacak olan karakterin Kamala Khan olacağını açıklamıştı. Bununla birlikte Marvel tarafından bazı süper kahramanların karakteristik özellikleri belirtildi. Khan Pakistanlı bir süper kahraman olduğu için ve özellikle müslüman olduğu için karakteristik olarak biraz daha farklı bir yerde.

2014 senesinde kendisi gibi müslüman bir Amerikalı tarafından ortaya çıkarılan bu karakter, Sana Amanat tarafından üretilmiş. Genç kızların kendini bulabilecekleri ve ilham alabilecekleri bir karakter olarak ön plana çıkarılan bu karakter, Marvel oyunlarında rol alması konusunda oldukça önemli bir misyona sahip.

Marvel yeni bir oyun dünyası kurmayı hedefliyor!

Marvel dünyasında yeni bir dünya içerisine doğacak olan bu karakter, oyundaki müslüman karakterlerin genellikle tek tip olmasıyla ilgili olarak karşımıza çıkıyor. Kamala Khan bu genellemeyi yıkarak çok daha iyi bir şekilde işini yapacak ve müslüman gençleri yansıtacak.

Karakteristik olarak özel güçlerini en dengeli şekilde kullanacak olan karakterimiz, kendine has yapıda oldukça hızlı bir çalışma sunacak gibi görünüyor. Hepimizi etkileyecek olan bu karakter, olumlu tepkilerle birlikte daha çok kişiye ulaşacak gibi. Marvel sinematik evreni içerisinde görünmeyen ve özellikle çizgi romanlar dışında olan bu karakterin nasıl bir şekilde bu dünyaya ayak uyduracağı da merak konusu doğrusu. Bu konuda yapılacak olan bütün seçenekleri güncel bir şekilde kullanabilir ve ön plana çıkarabiliriz.

Şimdiden güncel merak detaylarını ön plana çıkarmaya hazırlanalım.

Yorum Yap

Yorum Yap