1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji Haberleri
  3. LG, 4K Projeksiyonunu Duyurdu

LG, 4K Projeksiyonunu Duyurdu

LG-4K-Projeksiyonunu-Duyurdu

LG, 4K Projeksiyonunu Duyurdu

Projeksiyon teknolojisi konusunda sürekli yeni yaklaşımlar ve ilerlemeler kat ediliyor. Pek çok kişinin hayalidir evinde projeksiyon cihazı ile büyük ekranlara ulaşmak ve çoğu zaman film seyrini bu şeklide ilerletmek. Sizin için de bu aşamaları ön plana çıkarıyor ve size dair yeniliklerin tamamını bu çözümler ile inceliyoruz. Projeksiyon ve tv rekabeti için yeni bir yaklaşım yaratan LG markası, kesinlikle kendi rekabet dünyasına yeni bir pencere açacak diyebiliriz.

Pek çok kişinin rekabet konusundaki düşüncelerini ön plana çıkaran marka, kendi yapısını da sürekli geliştiriyor. Düşük ücrete büyük ekran isteyenler için HD projeksiyonlar daima en iyi çözüm olmuştu ancak aynı şey 4K projeksiyonlar için geçerli olmadı. LG, tanıttığı yeni ürünüyle bu algıyı değiştirme potansiyeline sahip gibi görünüyor. 65 inçlik OLED televizyonundan daha ucuz bir fiyata satış yapacağı yeni 4K HDR projeksiyonunu tanıtan LG, bu alanda rekabeti şimdiden kızıştırdı. Çünkü fiyat olarak ve performans olarak gerçekten alanında başarılı işlere imza attığını söyleyebiliriz marka için.

LG

Cihazın özelliklerine bakacak olursak, çok güçlü bir seyir keyfi yaşattığını söyleyebiliriz. Bunu da güçlü lens ve güçlü yansıtma özellikleri ile başarıyor haliyle. LG HU70LA model isimli bu yeni projeksiyon, 140 inçe kadar HDR desteği, WebOS 4.5 işletim sistemi, TruMotion ve LG hareketle kontrol teknolojilerini vadediyor. Dikkatleri üstüne çeken bu sistemin fiyatı ise 1.799 dolar (yaklaşık 10.500 lira) olarak açıklandı. LG’nin yeni 65 inçlik C9 OLED televizyonunun satış fiyatı ise 2.499 dolar (yaklaşık 15.000 lira) olarak açıklanmıştı. Yani tanıtılan bu yeni model projeksiyon, hem çok daha büyük ekran ve benzer görüntü kalitesi ile gelirken hem de daha ucuz fiyat ile satışa sunuluyor. O yüzden ilgilisi için kesinlikle önemli bir beklenti ve çözüm yaratıyor diyebiliriz. Araştırmalara göre farklı yaklaşımları yakından takip edebilirsiniz. Bu ürünleri televizyonlar ile kıyaslamak şimdiden mantıksız görünüyor ama bakalım teknolojik ilerlemeler bize neler vadedecek. Ne gibi bir seçeneğe ulaşmış olacaksınız ve nasıl bir yaklaşıma dokunmuş olacaksınız.

Yorum Yap

Yorum Yap