1. Ana Sayfa
  2. Güncel Haberler
  3. KYK Borçları Silinecek Mi? Karar Geldi!

KYK Borçları Silinecek Mi? Karar Geldi!

KYK Borçları Silinecek Mi

Üniversite yıllarında ödemeyi hiç düşünmeden yediğimiz, har vurup harman savurduğumuz paraları bir gün ödeyeceğimizi hemen hemen hepimiz biliyorduk. Üniversite okuyan herkesin kullandığı KYK Kredileri okul bitirdikten sonra ödemeniz gerektiğini biliyordur. KYK Borçları Silinecek Mi? Karar Geldi! 

KYK Borçları Silinecek Mi?

Kredi Yurtlar Kurumu Borçları ile alakalı ödeme zorluğu yaşayan öğrenciler duydukları haberle merak içerisinde kalmışlardı. Okulu bitiren öğrenciler hemen iş bulamadıklarından ötürü ödeme yapmaları da normal olarak zor olmaktadır. Okul bittikten 2 yıl sonra ödenilmesi gereken bu borçlar ile alakalı devlet elbette yardımcı olmaktadır. Taksitlendirme, yapılandırma gibi işlemler sayesinde öğrencilere ödeme kolaylığı sağlanmaktadır. Her paranın karşılığı olduğu gibi bu paranın da karşılığı olmaktadır.

Geçtiğimiz aylarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan:

 “Şu anda bu bizim gündemimizde… Değerlendirmesini bütçe görüşmelerinden sonra masaya yatıracağız. Öğrencilerimizin lehine olacak bir adımı da atacağız.” Demişti.

KYK Borçları Silinmeyecek!

Yapılan MYK Toplantısında AKP ve MHP’lilerin oylarıyla KYK Kredi Borçları Silinmesi Teklifi reddedildi.

İyi Parti Grup Başkan Vekili Lütfü Tükkan konuyla alakalı:

“Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından yükseköğrenim gören öğrencilere sağlanmış olan kredi kullanmış vatandaşlarımızın gelir yetersizliği dolayısıyla anapara ve uygulanan faizleri geri ödemekte zorlandıkları görülmektedir”

dedi. Borçlar silinmese dahi bir yapılandırmanın şart olduğunu belirtti.

Önerilen Yazı
Facebook’un Zihin Okuyan Gözlük Modeli Görüntülendi
Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Borcu ödeyenlere parasını geri ver ben borcada girmedim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir