1. Ana Sayfa
  2. Genel Haberler
  3. Koronavirüs Sürecinde En Çok İndirilen Uygulamalar Hangileri?

Koronavirüs Sürecinde En Çok İndirilen Uygulamalar Hangileri?

uygulama indirme

Koronavirüs sürecinde hepimiz evlerimizde kalarak hem sağlık çalışanlarına destek olduk hem de kendi sağlığımızı korumuş olduk. Evlerimizde karantinada kaldığımız bu dönemde, telefonlarımıza ya da tabletlerimize eminiz ki yüzlerce uygulama yükledik. Hepimizin mobil uygulamalara olan ilgisi ve ihtiyacı arttı. Konu ile ilgili araştırmacı şirket olan Sensor Tower’ın Mayıs ayında en çok indirilen uygulamalar listesi yayınlandı. Peki bu listede hangi uygulamalar var? En çok indirilen uygulamalar neler? Detaylar yazımızda.

Koronavirüs Sürecinde En çok İndirilen Uygulamalar Hangileri Oldu?

2020 yılına girdiğimizden beri dünyanın çeşitli bölgelerinde koronavirüs salgını görülüyor. Bu salgın sebebiyle hepimizin uygulama indirme alışkanlıkları da değişti. Peki Mayıs ayında en çok hangi uygulamaları indirdik?

Önerilen Yazı
Gelmiş Geçmiş En İyi Müzik Uygulamaları

Mayıs ayında dünya genelinde indirilen uygulamalardan başı çeken uygulama, Türkiye’de de fazlasıyla popüler olmayı başaran uygulama TikTok oldu. Dünya geneline 112 milyon gibi bir rekor indirme rakamına ulaşmayı başaran TikTok uygulaması uzun bir süre daha kullanıcıların gözbebeği olmaya devam edecek gibi görünüyor.

Listemizin ikinci sırasında ise Zoom uygulaması bulunuyor. İş toplantıları, okul dersleri gibi ihtiyaçları insanların bir araya gelerek çözümlemesini sağlayan bu uygulama TikTok‘un arkasından ikinci sırada gelmeyi başarıyor. Yukarıda görmüş olduğunuz görseldeki listelerin ilk 10 sırasında Zoom, Google Meet, Microsoft Teams, Share İt gibi toplantı uygulamalarını görmemiz, insanların evlerden iş toplantılarına ya da derslerine fazlasıyla katılım sağladığını kanıtlar nitelikte. Aynı liste içinde yılların efsane uygulaması Skype’yi görememek ise üzücü bir gelişme olsa gerek.

Önerilen Yazı
Valve’dan Üzücü Haber Geldi! Steam Yaz İndirimi Ertelendi

Apple cihazlarda yüklü olarak gelmeyen YouTube ve Gmail gibi Google uygulamalarının da fazlasıyla indirilir durumda olması, insanların video izleme ya da haberleşme ihtiyaçlarının geçmiş döneme göre daha çok arttığını kanıtlar nitelikte gibi gözüküyor.

Listede tanımadığımız bir uygulama da Aarogya Setu uygulaması. Bu uygulama ise bizlerin Türkiye’de kullandığı Hayat Eve Sığar uygulamasının hintçe versiyonu. Bu uygulama, Hindistan’da vaka dağılımını gösteriyor ve koronavirüs semptomlarını içeriyor.

Peki sizler hangi uygulamaları kullanmaya başladınız? Koronavirüs uygulama tercihlerinizde ne değiştirdi? Yorumlarınızı bekliyoruz.

 

Yorum Yap

Yorum Yap