1. Ana Sayfa
  2. Güncel Haberler
  3. Koronavirüs Salgını Otel Konseptini Değiştiriyor

Koronavirüs Salgını Otel Konseptini Değiştiriyor

koronavirus-salgini-otel-konseptini-degistiriyor

Son günlerde ülkemizde de koronavirüs vakalarının artmasıyla beraber birçok planda değişikliğe gidiliyor. Normalleşme süreci içerisinde kaldırılan yasaklara nazaran, artık bazı sektörlerde planlamalar eskisi gibi olmayacak. Özellikle koronavirüs salgını otel konforunu ve görünüşünü baştan aşağı değiştiriyor. Peki otellerde ne gibi değişiklikler yaşanacak, otellerde hangi düzenlemeler yapılacak?

Koronavirüs Salgını Otel Konseptini Yenileyecek

Koronavirüs salgınını ilk olarak otellerle baz aldığımız zaman, yapılacak değişikliklerin gayet yerinde olacağını söyleyebiliriz. Yeni yapılacak veya mevcut otellerde tasarımcılar artık misafirlerin isteklerini ve konforlarını, sosyal mesafeye uygun olarak tasarlamaya çalışacak. Aynı zamanda otellerde lobi değişiklikleri yapılacak ve yeni oturma grupları getirilecek.

Lobilerde kullanılacak yeni oturma grupları, sosyal mesafeye uygun olacak şekilde düzenlenecek ve mesafe için yer işaretleri de çizilecek.

Gözenekli Yüzeyler Otellerden Kalkıyor

Bilindiği üzere otellerde kaldığımız zaman, bizden önce kalan misafirleri odalar temizlense bile merak ediyorduk. Tabii ki bu durum, koronavirüs döneminde daha da hassas olacak ve yapılan temizlik içimize sinmeyecek. Bu konuda da çalışmalarına devam eden mimarlar, sert yüzeyli bir yapıya yönelecek. Yani, içerisinde kir ve toz tutan gözenekli yüzeyler olabildiğince azaltılacak ve düz sert yüzeylere daha fazla ağırlık verilecek.

Koronavirüs Salgını Otel Yemeklerini Rafa Kaldırabilir

Normal şartlarda her otelde geniş çaplı ve son teknoloji havalandırma sistemleri bulunduruluyor. Fakat yeni sezonlarda, daha yüksek vasıflı havalandırma sistemlerine yer verilecek.

Bunun yanı sıra merak edilen bir diğer konu da otel yemekleri diyebiliriz. Otel yemeklerinin hazırlık süreci, fazlasıyla dikkatli ve hijyenik yapılacak. Bu konuda da madde madde önlemler alınacak ve yemek yeme sistemi tamamen değiştirilecek. Açık büfe konusuna da düzenleme getirmeye hazırlanan oteller, artık sonsuza kadar açık büfe algısını rafa kaldıracak gibi görünüyor.

İlerleyen günlerde bu konu hakkında yeni tedbirler ortaya çıktıkça sizlere bilgi veriyor olacağız. Bakalım, güvenli ve huzurlu bir tatil için alınan önlemler yeterli olacak mı?

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Teknoloji Teknolojidir. Bana Aksini Söyletemezsiniz.

Yorum Yap