1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji Haberleri
  3. Koronavirüs Katili Robotlar Üretildi! Hastalık Bitebilir!

Koronavirüs Katili Robotlar Üretildi! Hastalık Bitebilir!

2020-07-05_10-01-19

Koronavirüs katili robotlar geliyor! Robot teknolojisi konusunda pek çok buluşu tahmin edebiliyorduk ama karantina virüsünü alt eden bir robot seçimini pek beklemiyorduk doğrusu. Bu konuya dair aktif ve kendi içinde önemli bir hizmet sağlayan markalar, kendi içinden daha etkili bir çözüm üzerinde duruyor ve robot üretme konusunda çalışmalara başlıyor. Teksaslı bir firmanın yaptığı ve özel olarak Sars-Cov-2 virüsünü etkisiz hale getiren bir ultraviyole ışık robotu üretti ve bu robot pek çok kişi için önem arz etmeye başladı. Hayata dair daha etkili, daha yenilikçi ve daha hızlı cevaplar veren bu robotlar kullanım aşaması olarak da önemli bir detay sunuyor bizler için.

Son dönemde pek çok sektörü olumsuz etkileyen ve çalışma konusunda bizleri de engelleyen koronavirüsü konusu, hemen hemen herkes için büyük bir sorun olmaya başladı diyebiliriz. Pek çok işin durmasına neden olan bu salgın için pandemi konusu çok daha farklı şekillerde ön plana çıktı. ABD üzerinde hizmet veren Xenex isimli bir firmanın ürettiği LightStrike isimli bir robot, temizlik robotu olarak ön plana çıkıyor ve bu robotlar sadece yüzeylerde bulunan covid-19u ve buna neden olan sars-cov-2 virüsünü temizliyor!

Koronavirüs katili robotlar ne zaman artar?

Aslında robotlarla ilgili olarak söyleyeceğimiz çok fazla şey var. Hem meraklı bekleyişlerin hem de insanların isteklerinin sürekli çözüme ulaşması gibi bir derdi olan markanın, bu robotları bir süre sonra seri üretime geçireceği de düşünülüyor. Teksaslı olarak çalışan marka, robotlarını virüslerden arınmak isteyenlere kiralıyor. Bu ürünler ultraviyole ışık ürettiği için bulunduğu ortama karantina virüsü ve diğer virüsler uğramıyor.

Robotlar için farklı dalga çalışma biçimi de var. Farklı boyutlarda dalga boyutu sunan bu ürün, virüsler, mikroplar ve bakteriler için de önemli bir yere sahip. Aslında hemen hemen gözle görünmeyen her kötü bakteriyi ve virüsü temizliyor diyebiliriz. Firmanın bu robot teknolojisi oldukça geniş bir kapsama alanına sahip olduğu için pek çok yerde kullanılabilir. Robotun sunduğu ultraviyole ışınları mikropların ve bakterilerin duvarlarını aşabildiği için geri dönülmeyen bir bozulma yaratıyor.

Firmanın robot çözümü çok net!

 

Xenex firması ayrıca bu konuya dair ön plana çıkardığı robot teknolojilerine bakınca, talebin yüksek olduğunu söylüyor. Küçük bir firma olan bu marka, kendi eyaletinde ancak kendi kliniklerinde ve hastanelerinde hizmet sunuyor ve bir şekilde işlerin büyümesi ile ilgili neler yapacağı henüz belli olmuyor haliyle.

Buna ek olarak bu robotun varlığı verimliliği gibi bazı şeyler de var. Daha ucuz ve daha genel kullanıma yönelik olarak üretilebilecek olan bu ürünler, özellikle beklentilere bir cevap niteliğinde ön plana çıkarılabilir. Bir süre sonra bu robotların evlerimizde olduğunu düşünürsek, hemen hemen her türlü virüsten bizi koruyacağını da söyleyebiliriz. Siz peki bu tarz bir ürün alır mısınız?

 

Yorum Yap

Yorum Yap