1. Ana Sayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. Koronavirüs Destek Parasıyla Lamborghini Alan Esnafa Tepki!

Koronavirüs Destek Parasıyla Lamborghini Alan Esnafa Tepki!

2020-07-29_09-06-25

Lamborghini araçlarına olan tutkuyu hepimiz biliyoruz. Pek çok erkeğin ve kadının hayalindeki araçlardan birisi olan bu araç için, geniş bir ilgi var. Lakin işin haber kısmı biraz farklı. Bir esnaf koronavirüs destek paketi ile para çekti devletten ve o parayla giddi Lamborghini satın aldı. Haliyle de insanların tepkisi gecikmedi.

Yalan beyanda bulunarak 4 milyon dolarlık kredi başvusunda bulunan kişi aracı kendisinin ve şirketin üzerine yapınca hemen yakalandı. Uzmanlara göre esnafın 70 yıla kadar hapis cezası alabileceği düşünülüyor. Tüm dünyanın başına bela olan Koronavirüs durumu için, pandemi verilmişti biliyorsunuz ki. Haliyle insanları da zora sokan bu virüsle ilgili yapılacak şeyler sürekli değişmeye ve karşımıza çıkmaya başladı. Pek çok ülke de bu konuyla ilgili destek paketi oluşturdu.

Hem Türkiye üzerinde hem de diğer ülkeler üzerinde sürekli yeni destek paketleri açıklandı ve insanlara katkı sunması için bu paketlerin bir şekilde dağıtılması planlandı. Onlarca destek paketinden birini veren de ABD idi ve ABD hükümeti maaş destek programı isimli bir paket çıkardı. Bu paket kapsamında maaş ödemelerini yapamayan şirketlere katkı sağladı. David. T Hines isimli bir işletmeci (29 yaşında) çalışanlarının maaşını ödeyemedi ve bunun için kredi çekmek istedi (destek kredisi).

Koronavirüs destek parasıyla Lamborghini keyfi!

Personellerinin maaşını ödeyebilmek için kredi çeken ama çektiği kredi ile Lamborghini alan kişi için de büyük bir dava bulunuyor. Miami üzerinde yaşayan ve burada işlerini idare ettiren kişi, dört ayrı işletmesi bulunuyor ve 70ten fazla da çalışana maaş veriyor. Aylık harcamasının 4 milyon dolar olduğunu ifade etmiş ve hükümetten bu kadar büyük bir para talep etmiş. Başvurusu da onaylanınca bu parayı çalışanlarına dağıtmak yerine Lamborghini satın almış.

İddialara göre Hines, sadece bir aylık kredi başvurusunda da bulunmamış. Edinilen bilgilere göre Hines’ın toplam kredi başvurusu 13.5 milyon dolara ulaşmış. 18 Mayıs’a kadar devletten aldığı parayla lüks bir yaşam süren Hines, satın aldığı Huracan’ı kendi ve işletmesinin üzerine kaydettirince yakayı ele vermiş. Durumun farkına varan yetkililer, Hines’ın beyanlarının büyük bir kısmının hatalı olduğunu fark etmişler.

Haliyle yetkililer durumun büyük bir hata ile ilerlediğini görünce aylık giderlerin 4 milyon dolar değil de 200 bin dolar olduğu ortaya çıkmış. Yaşanan bu olaylar üzerine hakkında dava açılan kişi için dolandırıcılık, yasa dışı işlem yapmak, yalan beyanda bulunmak gibi farklı suçlardan ceza alınacağı görülüyor. 70 seneye kadar ceza alacak olan şüpheli, bu durumla ilgili olarak nasıl bir hüküm giyecek henüz bilinmiyor.

 

Yorum Yap

Yorum Yap