1. Ana Sayfa
  2. Güncel Haberler
  3. Kıyamet Konulu Film Sahneleri Gibi Olay! Dereden Siyah Çamur Akıyor!

Kıyamet Konulu Film Sahneleri Gibi Olay! Dereden Siyah Çamur Akıyor!

2020-07-22_12-28-19

Dereden Siyah Çamur akıyor. ABD’nin son günlerde başına gelmeyen kalmıyor. Katran karası bir renkte akan çamur, son günlerde sosyal medyanın da gündeminde ve herkes adına merak uyandırıcı bir yapıda gidiyor. 2020 senesi pek de umduğumuz gibi gitmiyor doğrusu. İnsanların isteklerine ve beklentilerine cevap verecek yapılara bakarsak, koronavirüs salgını yayılmaya devam ederken aynı zamanda yangınlar, depremler ve felaketler de haliyle gündem haberlerine konu olmaya devam ediyor.

Bazı olaylar da bizi şaşırtsa da yine de filmlere konu olmaya devam ediyor diyebiliriz. Korku filmlerinden bir sahneymiş gibi gelen bu oluylarda, Pima üzerinde ilginç bir olay yaşandı diyebiliriz.

ABD’nin Arizona eyaletine bağlı Pima’da ilginç bir olay yaşandı. “Canada del Oro Wash” olarak isimlendirilen bir drenaj kanalında çekilen görüntülerde, adeta katran karası renginde olan çamurumsu bir akıntının büyük bir hızla aktığı görülüyor. Üstelik bu akıntının üzerinden buharlar çıkması, olayı biraz daha ürkütücü bir hale getiriyor. Sosyal medya platformlarında yayılarak viral hale gelen akıntı, yetkililerin açıklama yapmalarına neden oldu.

Dereden Siyah Çamur! İşte Pima Drenaj kanalındaki o görüntü!

Videoya bakarsanız göreceksiniz ki odun parçaları da akıntının içerisinde bulunuyor. Bu akıntı biraz daha yüksek hızlı aktığı için insanları tedirgin ediyor. Sanki bir sel felaketi yaşanıyormuş gibi hareket ediyor. Peki ama bu akıntının sebebi nedir? Akıntı niye bu şekilde buharlı ve bu şekilde detaylı derseniz uzmanlar ufak fırtınanın bu görüntüleri oluşturduğunu söylüyor. En azından ani bir şekilde oluşabilecek su baskınlarından dolayı bu durumun oluştuğu bilgisi de var. Yani uzmanlara göre bu durum olağan bir şey ve endişe yok. Sadece dikkatli olmak gerekiyor.

Açıklamalara göre söz konusu yangınlar ve bu yangınlar sırasında yeryüzündeki hemen her şeyin yandığı ve kül haline gelerek siyahlaştığı belirtiliyor. Durum da burada zaten detaylanıyor. Yetkililere göre doğanın yeniden kendine gelmesi uzun yıllar sürüyor ve işte bu süreçte de Pima’daki gibi ilginç olaylar yaşanabiliyor. Bu da süreç ile ilgili bazı merakları ortaya çıkarıyor diyebiliriz. Uzmanlara göre bu katran karası akıntıya neden olan yangınsa 5 Haziran’da başlayan ve Arizona’nın kuzeyinde büyük bir alanı etkisi altına alan orman yangını.

Yorum Yap

Yorum Yap