1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji Haberleri
  3. Kıvrılabilir Telefonlar Mı Geliyor? Yok Böyle Patent

Kıvrılabilir Telefonlar Mı Geliyor? Yok Böyle Patent

kivrilabilir

Uzun zamandan beri yeni amiral gemilerinde bulunan değişiklikler, teknolojinin ne kadar geliştiğini bizlere gösteriyor. Son zamanlarda devasa özelliklerle birlikte ortaya çıkan telefonların, fiyatları da dudakları uçuklatırken yeniden bir patent görüntüsü aldık. Ortaya çıkan yeni patente göre artık kıvrılabilir telefonlar çıkış yapmaya hazırlanıyor diyebiliriz. Peki bakalım kıvrılabilir telefon patenti nasıl ortaya çıktı, bu modellerde kullanım şekli nasıl olacak?

Kıvrılabilir Telefonlar Yakında Gelebilir

Son zamanlarda ortaya çıkan patent görüntülerine bakarsak, LG firmasının yeni denemeler yaptığını anlayabiliriz. Muazzam bir fikir üreten ve farklı tasarımlarla beraber tamamen kullanıcı odaklı çalışan firma, kıvrılabilir telefon modelinin patentini aldı. Muhtemelen 2021 yılının başlarında kullanıcılarla buluşacak yeni kıvrılabilir modellerin, nasıl kullanılacağı da ortaya çıktı. Bu telefon modeliyle kullanıcılar çok avantajlı olacak diyebiliriz.

Kıvrılabilir Telefon Modelleri Nasıl Kullanılacak?

Kıvrılabilir telefon modelleri, gerçekten de kullanıcı odaklı olacak diyebiliriz. Telefonlar kıvrılabilir bir hal alacağı için yeni üretilecek telefonların ekranları daha büyük boyutlu olacak. Ayrıca telefonlar katlanabildiği için fazla yer kaplamayacak yalnızca açılan kısımları kullanılacak. Yani telefonun bir kısmını kullanmanız için telefonun tüm ekranını açmanıza gerek kalmayacak.

Örneğin telefonunuza yeni bir mesaj aldıysanız ve gelen mesaj ekranın ufak bir bölümünü kaplıyorsa, ekranı tamamen açmak yerine küçük bir bölümden de mesajınızı kontrol edebileceksiniz.

LG, bu proje için şu an BOE ile çalışıyor. Ekranlar konusunda şaheserler yaratmayı başaran BOE, en son iPhone modellerinin ekranında sıkıntı yaşamıştı. Fakat daha önceden de LG firmasının kıvrılabilir televizyon modelini görmüştük. Bu nedenle yeni telefon patenti konusunda da pek fazla şaşırmadık. Peki kıvrılabilir telefon modeli ortaya çıksaydı alır mıydınız, veya böyle bir teknoloji gerçekten ortaya çıkabilir mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Teknoloji Teknolojidir. Bana Aksini Söyletemezsiniz.

Yorum Yap