1. Ana Sayfa
  2. Manşet
  3. Karantina Sürecinde Oynayabileceğiniz 5 Adet Ücretsiz Oyun

Karantina Sürecinde Oynayabileceğiniz 5 Adet Ücretsiz Oyun

Mobil-Oyunlar
1

Evde vakit geçirmek zorunda olduğumuz karantina döneminde birçoğumuz telefonlara, özelliklede mobil oyunlara yönelmiş durumdayız. Bu yazımızda sizler için App Store’da bulunan ve oyuncular tarafından beğeni toplayan 5 adet ücretsiz mobil oyunu listeledik. İşte, Karantina Sürecinde Oynayabileceğiniz 5 Adet Ücretsiz Oyun

Karantina Sürecinde Oynayabileceğiniz 5 Adet Ücretsiz Oyun

Mobile Legends: Bang Bang

Mobile Legends

Dünya genelindeki oyuncular tarafından büyük beğeni toplayan ve inanılmaz oyuncu kitlesine ulaşan moba türündeki popüler bilgisayar oyunu League of Legends adlı oyundan esinlenerek geliştirilmiş mobil oyun. Çevrimiçi çok oyunculu savaş arenası yani moba (multiplayer online battle arena) türündeki 5 vs 5 olarak 2 takım halinde oynanan oyunda, amaç rakip takımın üssünü yok etmektir. Dota, League of Legends gibi moba türündeki oyunları sevenler için Mobil Legends ücretsiz olan iyi bir mobil oyun alternatifidir.

 

Score! Hero

Score Hero

Dream League Soccer ve Score! World Goals gibi çok başarılı mobil futbol oyunlarının geliştiricisi First Touch Games tarafından geliştirilen Score! Hero, kullanıcılar tarafından çok olumlu yorumlar aldı. Daha önce Score! World Goals oyunu oynayanlar için Score! Hero çok tanıdık gelecek, çünkü aynı oyun mantığına sahip. Score! Hero, adından da az çok anlaşılacağı üzere kariyer odaklı bir oyun. Oyunda kendinize bir karakter yaratıyorsunuz, gelen teklifler doğrultusunda transfer oluyorsunuz. Senaryosu belli olan maçlarda, belli pozisyonlara girip asist yapmaya veya gol atmaya çalışıyorsunuz. Bulunduğunuz takımı şampiyon yapmak amacıyla mücadele ediyorsunuz ve aynı zamanda milli takım için ter döküyorsunuz. Mobil futbol oyunlarını seven biri iseniz, ücretsiz Score! Hero oyununu denemenizi tavsiye ederiz.

Önerilen Yazı
FIFA 20 ’nin En İyi 100 Oyuncusu

Dungeon Hunter 5

Dungeon Hunter 5

Gameloft firmasının büyük beğeni toplayan Dungeon Hunter oyun serisinin 5. oyunu olan Dungeon Hunter 5, yayınlanmasıyla birlikte birçok olumlu yorum aldı. Dungeon Hunter 5 oyunu oynanışı ve gelişmiş grafikleri açısından konsol oyunlarını anımsatan başarılı bir mobil oyun. Özellikle belirtelim ki Dungeon Hunter 5 tam bir hack and slash tarzı oyundur, yani öykü kısmı az veya aksiyon kısmı bol olan yaratık öldürme amaçlı rol yapma oyunudur. Hatta bu türe birçok oyuncu tarafından bilinen Diablo serisini örnek olarak gösterebiliriz. Aksiyon ve RPG (Rol yapma oyunu) türünde bir mobil oyun oynamak istiyorsanız, ücretsiz olan Dungeon Hunter 5 oyunu sizin için iyi bir alternatif olacaktır.

 

Gangstar New Orleans

Gangstar New Orleans

Gangstar New Orleans, Gameloft firmasının büyük beğeni toplayan serilerinden birisi olan Gangstar serisinin adından da anlaşılabileceği üzere New Orleans’ta geçen oyunudur. Oyun Grand Theft Auto (GTA) serisi ile çok büyük benzerlik gösteriyor. GTA’nın muadili tarzında olan bu mobil oyun, tıpkı GTA gibi open world bir oyun yani açık dünya oyunudur. Açık dünya oyunu olduğu için görev yapmasanız bile haritada serbestçe gezebiliyorsunuz. Şunu da belirtelim ki, oyunun silah ve araç çeşitliliği çok olumlu bir özelliği olmuş. GTA sevenler için akıllı telefonunuzda oynayabileceğiniz alternatif bir ücretsiz oyun.

Önerilen Yazı
Playstation 5 Çıkış Tarihi Duyuruldu!

Mario Kart Tour

Mario Kart Tour

Nintendo son zamanlarda mobil oyun sektörüne dair birçok oyun geliştirdi, bu oyunlardan biriside Mario Kart Tour olarak karşımıza çıktı. Oynanışı ve grafikleri açısından Nintendo Switch için geliştirilen sürümünü andırmaktadır. Mario karakterleri ile kart yarışı yaptığınız bu oyunu maalesef ki bir Nintendo konsolu oyunu gibi düşünmeyiniz. Çünkü oyunu dikey bir biçimde tek elle oynuyorsunuz, bu da oyunumuzun konsoldaki versiyonlarından farklı bir mobil oyun olarak nitenlendirilmesine sebep oluyor. Sizi çocukluğunuza götürecek Mario karakterlerinin bulunduğu bu eğlenceli ve ücretsiz bir kart racing oyunu, mevcut araba yarışı oyunlarından sıkılıp farklı bir yarış oyunu arayanlar için iyi bir alternatif.

 

Yorum Yap

Yorum Yap