1. Ana Sayfa
  2. Genel Haberler
  3. Kadınları Korumak Adına Geliştirilen KADES Nedir?

Kadınları Korumak Adına Geliştirilen KADES Nedir?

Kadınları Korumak Adına Geliştirilen KADES Nedir?

Türkiye’de her geçen gün artan kadın cinayetlerine karşı güçlü bir önlem almak adına Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde tasarlanmıştır. KADES uygulaması, tüm kadınların çeşitli türden tehlikelere karşı korunmasını sağlıyor. Sadece 1 buton ile polisten yardım almayı sağlayan uygulama önemli bir koruma kalkanı haline geliyor. Kadınları Korumak Adına Geliştirilen KADES Nedir?

Kadınları Korumak Adına Geliştirilen KADES Nedir?

Gayet sade bir arayüze sahiplik eden bu güzel uygulamaya kayıt olunmasının ardından polisten yardım almayı gerektiren bir durumla karşılaşıldığında yardım iste butonuna tıklanır. Bu şekilde büyük tehlikelerden korunmak için anlık olarak ihbar iletimi gerçekleşir.

KADES uygulaması yüklenme aşamasında sizin konumunuzun görüntülenme izni istenilir. Böylece zor durum içerinde ihbarı iletirken var olduğunuz konum, yüksek doğruluk payı çerçevesinde polis merkezine anında iletilir. Böylece kadınların tehlike de olduğu anda kullanmış oldukları bu buton sayesinde hayatları açısından büyük bir önem taşır.

Kades Uygulamasını Yüklemek İçin Gerekenler

KADES uygulaması yükleme aşamaları oldukça basittir. Cihaza yüklemek için yapmanız gereken adımlar şu şekildedir;

  • İlk önce iOS ya da Android cihazlar için uygulama bulunur ve indirilir.
  • Yükleme işlemi gerçekleştikten sonra yetkililerin sizlere daha çabuk ulaşmasını sağlamak adına kimlik numarası, isim, soy isim gibi önemli bilgiler istenen yere girilir.
  • Bilgilerin doldurulmasının ardından cep telefonuna gelen doğrulama kodu uygulamanın SMS doğrulama sayfasına yazılır ve kayıt işlemi tamamlanır.

Bütün bu gerekli işlemlerin yapılmasından sonra herhangi bir tehlikeli durumla karşı karşıya kalındığında, uygulama ana sayfasında bulunan yardım site butonuna tıklanır. Böylece tıklamanız polis merkezine acil yardım isteği olarak gider ve polisler bulunmuş olduğunuz bölgeye vakit kaybetmeden size yardım etmek için ulaşırlar.

KADES Uygulaması İle Zor Anlarınızda Yardım Gelecek

Uygulamayı kullanan her kadın zor anlarında tek bir tuş üzerinden yardım isteyebilecek. Elbette bu durum cinayete karşı olan bir yardım çağrısı değil, çeşitli durumlarda eğer çok zorluk altındaysanız uygulamada olan butonu kullanarak yardım isteyebilirsiniz.

Bu şekilde artan cinayetlere karşı dur denilebildiği gibi caydırıcı olarak da uygulamanın gücünden faydalanılabiliyor. Dikkat edilmesi gereken bir konu elbette bu programın doğru zamanda ve geçerliliği olan durumlarda kullanılmasıdır.

Önerilen Yazı
6 Bin TL Maaş Veriyorlar Ama Çalışacak Kimseyi Bulamıyorlar!
Yorum Yap

Yorum Yap