1. Ana Sayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. Jetta Türkiye’ye Geri Mi Geliyor
Trendlerdeki Yazı

Jetta Türkiye’ye Geri Mi Geliyor

Jetta Türkiye'ye Geri Mi Geliyor

Yıllar öncesinde çıkmış olmasına rağmen hala sevilen ve tutulan Volkswagen Jetta modeli, ülkemiz insanı tarafından sevilen bir model. Aslında bu bahsi geçen adın Çin genelinde daha önemli bir marka haline geldiğini biliyor musunuz? Yaklaşık olarak sekiz ay öncesine kadar Volkswagen’in Çin’e özel hale getirdiği bu marka, ülkeye giriş modellerini satışa çıkararak popülerlik kazanmış durumdadır. Peki, Jetta Türkiye’ye Geri Mi Geliyor

Jetta Türkiye’ye Geri Mi Geliyor

Bu popülerlik haliyle Alman Markanın kafasında yeni yeni planlar oluşmasına sebebiyet vermiştir. Firma yetkilileri tarafından yapılan açıklamaya bakıldığında Jetta modelinin Çin bünyesinde yalnızca %1’lik bir pazar payına sahip olduğunu öğrendik. Eğer corona virüsü salgınını da hesaba katarsak 8 ay içerisinde bu rakamlara ulaşmanın büyük bir başarı olduğunu belirtebiliriz.

İlk çıktığı günden beri başarılı bir çıkış sağlayan Volkswagen için yeni olasılıklar olduğu aşikar. Aslında firma tarafından yapılan bu açıklamayla markanın dünyaya açılabileceğini öğrenmiş oluyoruz. Jetta şu anda yalnızca Çin içerisinde VA3, sedan ile VS5 ve VS7 adlı crossover modelini satışa çıkarıyor.

Önerilen Yazı
Volkswagen’in Irkçı Reklamı Tepki Aldı

Sizde tahmin edersiniz ki VA3 modeli Jetta modelinin yeni güncellenmiş versiyonudur. VS5 ve VS7 de sırasıyla Seat Ateca ve Tarraco modellerinin benzeridir. Şimdilik Volkswagen yetkilileri tarafından yapılan açıklamaya bakıldığında net bir şey göremiyoruz. Diğer yandan Volkswagen Jetta markasının Asya pazarında da çıkış yapması hiç şaşırtıcı bir durum olmayacak. Üzücü bir haber vermek gerekirse, şimdilik firma tarafından Jetta modelinin Avrupa topraklarına girmesi olasılıklar arasında yer almıyor.

 

Yorum Yap

Yorum Yap