1. Ana Sayfa
 2. Güncel Haberler
 3. Jeff Bezos Rekor Kırdı! Bir Günde 13 Milyar Dolar Kazanma Tüyosu!

Jeff Bezos Rekor Kırdı! Bir Günde 13 Milyar Dolar Kazanma Tüyosu!

2020-07-21_13-52-58

Jeff Bezos ile ilgili olarak çok sayıda haber çıkıyor ve hepsi de para ile ilgili. Malum para durumu hepimiz için bir farklılık yaratıyor. Dünyanın en zengin insanı olarak bildiğimiz Jeff Bezos abimiz, sadece Pazartesi günü servetine 13 Milyar Dolar daha ekledi ve bu durumla birlikte ekstra para kazandı. Elon Musk ise bu konuya dair günlük 5 milyar kazanarak dünyanın en zengin 5. insanı oldu. Yani hem Elon Musk, hem de Jeff Bezos abimiz bu konuda aktif bir çalışma yapıyor. Ama nasıl?

Milyar dolar kazanmak sıradan insanlar için normal bir gelişme değil. Hatta olağan bir gelişme hiç değil. Borsada işlem gören yüz milyarlarca dolara satışa sunulan şirketlerin kurucalarından iseniz servetiniz ya azalır ya da artar. Tabi bu tamamen piyasa ile ilgili. Ama borsa üzerinde.

Jeff Bezos sadece bir günde 13 milyar dolar kazandı!

Hem Bezos hem de Elon Musk tarafından ön plana çıkarılan ve pek çok konuda güncel seçeneklerle karşımızda yer alan büyük hizmetler için tek bir tıklama seçeneği işimize yarayacaktır. Servetine servet katmaya devam eden Jeff Bezos, 13 Milyar dolar kazanarak rekor kırıyor ve bu sayede daha da çok para kazanıyor. 2012 yılında hizmet vermeye başlayan Bloomberg Bilionaires İndex oranlarına göre Jeff Bezos oldukça hızlı bir para kazanma modeline bürünmüş durumda. Sadece bir günde 13 Milyar Dolar kazanarak bir günde servetini en fazla artıran insan olma rekorunu kırmış bulunuyor.

Elon Musk ise dünyanın en zengin 5. insanı olarak devam ediyor!

Elon Musk ise biraz daha farklı. Dünyanın en zengin 5. insanı olarak ilerleyen Musk, Pazartesi günü borsa kapanana kadar 5.1 Milyar Dolar para kazandı. Toplam serveti de 74.2 Milyar dolar olarak ön plana çıktı ve dünyanın en zengin 5. insanı oldu. Sıralama ise aşağıdaki şekilde ilerliyor.

İşte dünyanın en zengin 10 insanı! (Temmuz 2020)

 1. Jeff Bezos – 189 milyar dolar
 2. Bernard Arnault ve ailesi – 113,8 milyar dolar
 3. Bill Gates – 113,4 milyar dolar
 4. Mark Zuckerberg – 90,3 milyar dolar
 5. Elon Musk – 74,2 milyar dolar
 6. Mukesh Ambani – 73,2 milyar dolar
 7. Steve Ballmer – 72,2 milyar dolar
 8. Warren Buffett – 72,0 milyar dolar
 9. Larry Ellison – 71,9 milyar dolar
 10. Larry Page – 69,7 milyar dolar

Bu tutarlar pek çok kişinin aklını karıştaracak türden oluyor. Haliyle de herkes kendine has bir tarzda ilerlemeye başlıyor diyebiliriz.

 

Yorum Yap

Yorum Yap