1. Ana Sayfa
  2. Yazılım Haberleri
  3. Jailbreak Nedir? – iPhone Jailbreak Rehberi

Jailbreak Nedir? – iPhone Jailbreak Rehberi

ios jailbreak listesi

iPhone kullanıcıları için cihazlarını özelleştirmek maalesef Android kullanıcıları kadar mümkün değil. 3. parti yazılım kullanımı gibi çeşitli kısıtlamalar sebebiyle iPhone cihazlarda yalnızca temel değişiklikler yapılabiliyor. Bu sorunun çözümü Jailbreak işlemi ile mümkün. Peki Jailbreak nedir? Jailbreak işlemi konusundaki bütün detaylar yazımızda..

Jailbreak Nedir?

Jailbreak, kapalı kaynak iOS cihazlarınızda çeşitli değişiklikler yapabileceğiniz ”tweak” leri yüklemeden önce cihazınıza yapılması gereken işlemdir. Bu işlem cihazınızı dış tehditlere karşı korumasız hale getirebiliyor. Bu sebeple Jailbreak işlemini yaparken ve yaptıktan sonra her gördüğümüz uygulamayı ya da tweak’ı cihazımıza kurmamalıyız.

Önerilen Yazı
iOS için En iyi Tweak Listesi

Jailbreak İşlemi Nasıl Yapılır?

iOS cihazlarınızda Jailbreak yapmak için yazıyı yazdığımız 4 Haziran 2020 tarihi itibari ile birlikte, en yüksek iOS sürümünüzün 13.5 olmasını sağlamalısınız. Şayet Jailbreak yapabileceğiniz yazılım açığının bulunduğu en yüksek iOS sürümü 13.5. Bu adımları sağladıktan sonra jailbreak işlemine geçebiliriz.

unc0ver adı verilen program ile jailbreak işleminizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. unc0ver programını kurmak cihazınızın bulunduğu iOS sürüme göre değişiklik gösterse de, internet üzerinden yapabileceğiniz küçük bir araştırma ile birlikte unc0ver programı üzerinden jailbreak işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Bu işlem sonucunda unutmamalısınız ki her telefonu kapatıp açtığınızda jailbreak işlemini tekrardan yapmanız gerekmektedir.

Tekrardan hatırlatalım ki Jailbreak işlemi sonrasında cihazınız dış tehditlere karşı savunmasız kalabilir. Cihazınızın güvenliğinden TeknoSitesi sorumlu değildir.

Peki sizler cihazınıza Jailbreak işlemi yapıyor musunuz? Konu ile ilgili düşüncelerinizi yorum olarak bekliyoruz.

Yorum Yap

Yorum Yap