1. Ana Sayfa
  2. Dizi-Film Haberleri
  3. İzlemesi Keyifli Animasyon Filmleri

İzlemesi Keyifli Animasyon Filmleri

animasyon

Animasyon filmlerin asıl kitlesi çocuklar olsa dahi her birini tekrar tekrar izleyen çok geniş bir yetişkin izleyici kitlesine de sahiptir. Animasyon filmleri içindeki saflık ve motivasyon azmiyle sadece çocuklar için değil büyükler içinde çoğu zaman ilham verici bir niteliğe sahiptir. Çocuklar için animasyon filmler şüphesiz keyifli zaman geçirmenin bir aracıdır ama bunun yanında onlar bu filmlerle arkadaşlığı, iyiliği ve kendine inanmayı da öğrenirler.

İzlemesi Keyifli Animasyon Filmleri Hangileri?

Çocuklar için animasyon filmler çoğunlukla bunlardan ibaret olsa da bu yetişkin olduğunuzda onlardan ders çıkarmayacağınız anlamına gelmez. Animasyon filmler bizlere de günlük hayatın koşuşturması arasında unuttuğumuz değerleri hatırlatıcı niteliktedir. İşte size çocuklarınızla ya da tek başınıza izlemesi keyifli animasyon filmleri.

Baykuş Krallığı Efsanesi

Kendisi de bir baykuş olan Soren babasının kahramanlık hikayeleriyle büyümüştür. Kendi zihninde efsaneleştirdiği bu masallar onun Ga’hoole muhafızlarından biri olmak için can atmasına neden olmaktadır fakat kardeşi Kludd’un babasıyla arasındaki ilişkiyi kıskanmasıyla başlayan olaylar zinciri onu kendini keşfetmeye ve yaşamak için mücadele etmeye zorlayacaktır.

Tavuklar Firarda

Çiftlik sahibi Bay Tweedy ve karısının kümesinde bulunan tavuklar onların baskıcı ve gaddar yönetimi altında yaşamaktan bıkmış durumdadırlar. Bir hapishaneye benzeyen kümesten kaçmaya çalışan tavukların cezası kızartılmak olsa da dört tavuk için bu özgürlüklerinden daha önemli değildir. Kümese bir de ismi Rocky olan horoz eklendiğinde işler iyice yolundan çıkar.

Moana

Yarı Tanrı Maui, Te Fiti’nin kalbini çaldığında adada yaşayan yerliler için durum içinden çıkılmaz bir hale gelmeye başlar. Artık balık avlayamaz durumdadırlar, açlık ve sefaletle savaşmaya çalışırlar. Tek çareleri Maui’yi bulmak ve Te Fiti’nin kalbini yerine koymasını sağlamaktır. Ana kahramanımız Moana ise bu işin üstesinden gelmeye karar verir.

Ratatuy

Ramy bir faredir ama bir fare olmasından başka yemek yapmaya karşı önlenemez bir tutkusu vardır. Bu tutkusunun peşinden giderek Paris yoluna çıkar ve kendisini Paris’in en ünlü restoranlarından birinin kanalizasyonunda bulur. Asıl macera bu noktadan sonra başlar çünkü o bir faredir ve insanlar farelerden iğrenmektedir.

Zootropolis: Hayvanlar Şehri

İçinde doğduğunuz beden ve aile gerçekten de sizin kim olduğunuzu belirler mi? İstekleriniz ve arzularınızın hayatınızdaki etkisi nasıl göründüğünüzden daha mı az önemlidir? Zootropolis medenileşmiş hayvanların yaşadığı bir metropolistir. Hayali polis olmak olan tavşan Juddy Hopps bu şehre polis memuru olarak geldiğinde hayalleri bir bir kafasına yıkılmaya başlar. Polis olmuştur ama bir tavşan olduğu için kendi iş arkadaşları bile onu ciddiye almakta zorlanır. Tilki Nick’le karşılaştığında kendisine yapılan muameleyi unutarak sırf bir tilki olduğu için ona güvenmez. Fakat olaylar ikisini bütün metropolisi etkileyecek bir suçun içinde bırakır.

Önerilen Yazı
Yüzüklerin Efendisi Dizi Projesiyle Geliyor
Yorum Yap

Yorum Yap