1. Ana Sayfa
  2. Güncel Haberler
  3. İşte Android Telefonları Çökerten Duvar Kağıdı!

İşte Android Telefonları Çökerten Duvar Kağıdı!

android

Zaman zaman bir çok telefon hatalardan ya da bug’lardan dolayı bozulabiliyor. Bazen telefonlar kritik bir açıkla bozulabiliyor, bazen de saldırılar sonucunda telefonlar olumsuz olarak etkilenebiliyorlar. Android telefonlar da bu saldırılardan ve açıklardan nasibini almış gibi duruyor. Çünkü Android telefonları çökerten duvar kağıdı ortaya çıktı. Detaylar haberimizde..

Fotoğraf gerçekten de işe yarıyor. Bahsi geçen resmi duvar kağıdı yaptıktan sonra, telefonlar bazen hiç açılmıyor, bazen güvenli modda açılıyor, bazen de kurtarma moduna giriyor ve sorun telefonu sıfırlamadan asla çözülmüyor. Bahsi geçen duvar kağıdını sizlerle paylaşıyoruz fakat bu duvar kağıdını Android cihazlarınızda denemenizi kesinlikle önermiyoruz.

İşte o arkaplan!

Bu Tweet’in altında birçok kullanıcı telefonlarının çöktüğünü görseller ile destekleyerek bildirmiş.  Çöken cihazlar arasında A51, Note 9, S10, S20 Ultra ve S9 Plus gibi yeni çıkan cihazlar bile var. Google Pixel ve Vestel Venüs kullanıcıları da bu sorunu yaşamışa benziyor.

Telefonları çökerten duvar kağıdının neden çökerttiği debelli oldu. Bahsi geçen duvar kağıdı Google Skia renk profiline ait bir resim. Duvar kağıdını kullanmak mümkün. Kullanabilmek için duvar kağıdını sRGB renk moduna çevirmelisiniz. Google Skia renk profilinin ise cihazları neden çökerttiği şimdilik bilinmiyor. Konuyu şirketlerin ve Google’ın araştırdığını düşünüyoruz. Yakın zamanda da yapılacak bir güncelleme ile birlikte artık Skia renk profiline ait duvar kağıtlarının da kullanılabileceğini düşünüyoruz.

Peki sizler bu duvar kağıdının telefonları çökertme sebebinin ne olduğunu düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Yorum Yap

Yorum Yap