1. Ana Sayfa
  2. Güncel Haberler
  3. iPhone Ters Selife Sorunu Çözümü

iPhone Ters Selife Sorunu Çözümü

iphone fotoğraf sorunu

iPhone cihazlar ile fotoğraf çekmek aslında bir zevk. Renk doygunluğu, kontrast, netlik gibi ayarlarda iPhone paha biçilemez bir cihaz. Ancak iPhone kullancılarının canını sıkan bir sorun var. iPhone Ters Selfie sorunu kullanıcıları çok rahatsız eden bir sorun. Peki bu sorun nasıl çözülür? Detaylar yazımızda..

iPhone Ters Selfie Sorunu Nedir?

Bu sorun karşımıza fotoğraf çekerken çıkmaz. Fotoğrafı çektikten sonra Fotoğraflar uygulaması üzerinden ön kamerayla çektiğimiz bir fotoğrafın ters olduğunu görebiliriz. Bu sorun bazı kullanıcıların canını pek sıkmasa da yıllardan beri bazı kullanıcılar için büyük bir dert olmuş durumda. iPhone’lar her ne kadar güzel çekse de kullanıcılar fotoğraflarının ters olmasını istememekte haklılar.

Önerilen Yazı
En Başarılı Kameraya Sahip Telefonlar

Cihazınızda bu sorunun olup olmadığını kolayca keşfedebilirsiniz. Kameranızı açın ve ön kameradan bir fotoğraf çekin. Eğer fotoğraflara girdiğinizde fotoğraf simetrik olarak ters çıkıyorsa, sizin telefonunuzda da Ters Selfie sorunu var demektir.

iPhone Ters Selfie Sorunu Nasıl Çözülür?

Bu sorunu çözmenin bir yolu aslında yıllardır yok. Ama elbette sizin için birtakım çözümler ürettik. Bu çözümlerle birlikte telefonunuz ters selfie çekmeyecek.

Sorunu çözmek için,  iPhone’da ön kamera ile bir fotoğraf çekin ve Fotoğraflar uygulamasına gidin. Uygulama içinde fotoğrafınızı bulup telefonunuzun sağ üst kısmındaki Düzenle kısmına gitmeniz gerekiyor. Düzenle menüsünden ters gözüken fotoğrafınızı düzenlemek için karşınıza çıkacak butona basarak bu sorunu düzeltebilirsiniz.

Peki sizler cihazınızda Ters Selfie sorunu yaşıyor musunuz? Yaşıyorsanız bu sorunu nasıl çözüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Yorum Yap

Yorum Yap