1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji Haberleri
  3. iPhone Pasaport ve Ehliyet Yerine Kullanılabilecek!

iPhone Pasaport ve Ehliyet Yerine Kullanılabilecek!

2020-07-03_13-21-47

iPhone Pasaport ve ehliyet projesi Apple tarafından üzerinde çalışılan yeni bir patente göre ön plana çıkıyor. Şirketin geleceğine büyük bir marka değeri daha katabilir. Bu yüzden Apple tarafından yapılan çalışmalara göz atarak bu durumun nasıl ilerleyeceğini konuşalım isterseniz. Bildiğiniz gibi iPhone’lar genellikle mevcut durumundan çok daha fazla misyon yüklenmek istiyor. Akıllı telefonlar malumunuz bizler için artık sadece bir iletişim aracı değiller. Bu küçük kutu ürünlerin hayatımıza olan dokunuşu sürekli değişse de sadece bir iletişim cihazı olmadıklarını biliyoruz.

Akıllı telefonlar hayatımıza kalemden tutun da, defter, ajanda, ayna ya da benzeri pek çok konuda hizmet ediyor. Bunlar tabi en basit aklımıza gelenler. Araba anahtarlarını dahi tedavülden kaldırın araba şirketleri var. Yeni teknolojilerle birlikte mobil cihazlarla araçlara binmek durumu da gözle görünür şekilde yaklaşıyor. Bununla birlikte pek çok şirket akıllı telefonları daha da bize yaklaştırmak için bazı çözümler üzerinde duruyor. Peki ama bunlar ne olabilir?

iPhone Pasaport ve ehliyet projesi yakın zamanda gerçek olabilir!

Apple tarafından fiziksel pasaport ya da ehliyetler yerine kullanılabilecek iPhone projesi üzerinde çalışıldığı duyuruldu. Bütün şirketler için bu tarz bir öngörünün olup olmadığını bilmiyoruz ama Apple bandında işler biraz daha ciddi gibi. Ehliyetimizi ya da pasaportumuzu iPhone cihazlarla değiştirmemiz gerekebilir yakın zamanda.

Kullanıcı kimliği için doğrulama talebi sağlama ismiyle yeni bir patent geliyor gibi görünüyor. Bu patent içerisinde iPhone ismini hiç geçirmeyen marka, iPhone ile ilgili yeni yetenekler peşinde olduğunu yine de gösteriyor. Tabi sadece iPhone değil, Apple Watch cihazlar için de bu durum söz konusu olabilir. Çünkü giyilebilir ürünler de akıllı pasaport ya da benzeri belgeler yerine kullanılabilir.

Kullanıcının kimlik bilgileriyle ilgili olarak kayıt yapması ve bunu paylaşabilmesi bu cihazlar için ne denli bir performanstır bilemeyiz ama bazı kullanıcıların hoşuna gitmeyecek tarzda bir girişim olabilir. iPhone yerine daha çok kimlik doğrulama talebi konusunda verileri doğrulayıp talepler için yanıt oluşturan bir yapıda hizmet sunuyor. Bu yüzden bu teknolojinin satışı ya da sunumu daha farklı cihazlar için de revize edilecek şekilde olabilir. Yani sadece iPhone cihazlar için olmayabilir bu durum.

Yorum Yap

Yorum Yap