1. Ana Sayfa
  2. Yazılım Haberleri
  3. iPhone Özelliği Android’e Geliyor! Çok Hızlı Dosya Paylaşımı Yapılacak

iPhone Özelliği Android’e Geliyor! Çok Hızlı Dosya Paylaşımı Yapılacak

nearby

Son zamanlarda Android ve iOS arasında yaşanan rekabetle beraber, artık iki yazılım da birbirlerinde bulunmayan özellikleri yaşatmaya devam ediyor. Son olarak Android cephesinde meydana gelen haberle beraber iPhone özelliği, artık Android telefonlarda da yerini alacak. iPhone modellerinde kullanılan ve hızlı dosya aktarımı sağlayan AirDrop teknolojisinin bir benzeri, Google tarafından geliyor.

iPhone Özelliği Android’de Hayat Bulacak

Bildiğiniz üzere internetin yavaş olduğu durumlarda hızlı dosya aktarımı bizler için hayat kurtarıcı nitelik taşıyabiliyor. iPhone cihazlarda bulunan AirDrop hızlı dosya aktarım teknolojisi de gerçekten başarılı bir proje diyebiliriz. Android cihazlarda böyle bir uygulama henüz bulunmazken, Google cephesinden de yeni bir haber geldi.

İddialara göre Google tarafından da buna benzer bir çalışma yapılıyor. Hatta yeni uygulamanın resimlerinin ortaya çıkmasıyla heyecanlanan Android kullanıcıları, yeni uygulamanın Google Nearby Share olduğunu da öğrendi.

Google Nearby Share Nasıl Çalışacak?

Google Nearby Share teknolojisi, tıpkı iPhone cihazlarda olduğu gibi Android cihazlarda bulunacak bir dosya aktarım uygulaması olacak. Yakındaki insanlar arasındaki dosyaların hızlı bir şekilde paylaşılmasını sağlayacak yeni uygulamanın, internet gerektirmeyeceği de biliniyor. Son derece güvenilir olan bu uygulama, Ağustos ayında da Android kullanıcılarla buluşacak.

Ortaya çıkacak yeni uygulama muhtemelen Play Store üzerinden indirilecek. Dosya alım ve aktarım konusunda Android kullanıcılarına büyük kolaylık sağlayacak yeni uygulamayla beraber, artık dosya paylaşımı da ayrı bir ayarlar panelinden yönetilecek. Ayrıca şu sıralar güvenlik aşamasıyla uğraşan Google, büyük ihtimalle Ağustos ayında yeni uygulamasını Play Store üzerinden de yayına alacak. Sizler de uygulamayı yükleyerek yakınınızdaki insanlarla dosya alışverişi yapabilecek ve bu durumu tamamen güvenli şekilde gerçekleştirebileceksiniz. İlerleyen günlerde uygulama hakkında yeni bilgiler geldikçe sizlerle paylaşacağız. Bakalım uygulama sorunsuz bir şekilde ortaya çıkabilecek mi?

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Teknoloji Teknolojidir. Bana Aksini Söyletemezsiniz.

Yorum Yap