1. Ana Sayfa
  2. Genel Haberler
  3. iPhone 12 tüm Android’lerden iyi olacak

iPhone 12 tüm Android’lerden iyi olacak

iphone 12 pro

iPhone 12’ye dair bir kısım özellikler ve resimler şimdiden piyasaya sızdı. Sızan bu özellikler eğer doğru çıkarsa piyasada bulunan tüm Android telefonlar iphone’u yakalamak için baya çaba sarfedecek.

Samsung, 108 Mp kamera ve 50 kat zoom özelliği bulunan Galaxy Note 20 Ultra ile öğünüp dursa da, Apple kamera konusunda gelişimini başka bir yönde yapmaya karar vermiş görünüyor.

  • Yeni iphone 12 hakkında son bilgiler, fiyatı, çıkış tarihi ve dedikodular
  • Galaxy S20 FE sızıntısı, ayfonun öldürücü özelliği
  • Apple Etkinliği nasıl izlenir, Neler beklemeli
iphone 12 ve iphone 12 pro
iphone 12 ve iphone 12 pro

iPhone 12 Pro Kamera Özellikleri

Digitimes adlı sitenin yayınladığına göre, 7P lens modülleri ile gelecek, ki bu da hiçbir Android telefonda bulunmayan özellik.

7P lens ile telefon çıkarmanın özelliği ise, resim kalitesini en çok etkileyen ışık geçirimi oranına olan etkisi. Örneğin iphone 11 Pro’da Apple ultra geniş kamera için 5P lens, geniş ve foto kamerası için ise 6P lens kullandı. Bu da resim kalitesinde bir adım daha attığını gösteriyor Apple şirketinin.

Buna ek olarak, 6.7 inç olacak iPhone 12 Pro Max 1/1.9 inç 7P geniş açı lensi ile sensor değişmeli teknoloji kullanması.

Bugün tüm telefonlar lensi sabitleme teknolojisi ile iyi resim elde etmeye çalışıyor. Sensör değişmeli sabitleme teknolojisi ise cayroskop kullanarak her yöndeki telefonun hareketini tespit ediyor, işlemci bunu yorumluyor ve sensörleri tetikleyerek hareket farkını hesaba katmasını sağlıyor. Sonuç olarak istenmeyen hareket her açıdan foto ve video üzerinde daha az etki bırakarak daha temiz ürün çıkartıyor.

Daha önce sızan bilgiler ile bunu birleştirirsek, 12MP sensörleri olan iPhone 12’ye göre iPhone 12 Pro modellerinde sensörler daha büyüyor ve daha fazla ışığı içeri alıyor. Hem Lidar sensörler kullanarak hem de 7P lensler ile iPhone 12 Pro fotoğraflarda ve videolarda en iyisi olacağa benziyor.

Yorum Yap

Yorum Yap