1. Ana Sayfa
  2. Güncel Haberler
  3. iPhone 12 Şanssız Bir Model Olacak

iPhone 12 Şanssız Bir Model Olacak

iphone-12-sanssiz-bir-model-olacak

Geçtiğimiz haftalardan beri iPhone 12 hakkında detaylar netleşmeye başladı. Son günlerde de yeni cihaza yeşil ışık yakan ve tanıtım gününe hazırlanan Apple, şuan için yeni bir sorunla karşı karşıya kaldı. Ekran problemiyle gündeme gelen firma, bu defa biraz daha zorlanacak gibi görünüyor. Peki yeni modelde nasıl bir problem yaşanıyor ve sorunun çözümü var mı?

iPhone 12 Ekran Sorununun Sebebi Üretici BOE

Firmanın, yeni modele yeşil ışık yakmasıyla beraber cihazın tanıtım günü belli olacaktı. Korona virüs kapsamında zaten tanıtım konusunda bir hayli gecikecek olan cihaza, bir de BOE firmasından kötü haber geldi. Cihazın ekran üreticilerinden birisi olan BOE, ekran testi konusunda sorun yaşandığını belirtti. Firmanın iddialarına göre ekran konusundaki sıkıntı, hemen çözülebilecek gibi durmuyor.

OLED Ekranlarda Kalite Problemi

Bilindiği üzere modelin yeni parçaları, birçok tedarikçi tarafından sağlanıyor. Ekran üretici firması olarak bilinen BOE firması da, iPhone 12 modellerine özel olarak OLED kalitesinde bir ekran üretmeye başlamıştı. Fakat bilindiği üzere üretilen tüm yedek parçalar, kalite testlerinden geçiriliyor. Diğer tüm parçalarda herhangi bir sorun yaşanmazken, maalesef ekran testlerinde büyük bir problem yaşandı. BOE firmasının açıklamalarına göre ekran, birçok kalite testinden sınıfta kalmış durumda.

Yeni Haber Samsung’u Etkiledi

Samsung, son üretimini yaptığı cihazlarda OLED ekran teknolojisini kullanıyordu. Bu sene BOE firmasında meydana gelen kalitesizlik durumları, maalesef Samsung’un çalışmalarını da etkiledi. Hangi cihazın etkilendiği bilinmezken, firmanın yeni ekranlarının da kalitede isteneni veremediği belirtildi.

iPhone 12 Ekran Sorunu Nasıl Çözülecek?

iPhone 12 ekran sorunu, şuan için hemen çözülecek gibi görünmüyor. İlk etapta 45 milyon adet ekran siparişi veren firma, teslimat konusunda da sorun yaşayacak gibi görünüyor. Korona virüs kapsamında, eğer ekran kalite testinden başarıyla geçse bile hemen teslim edilemeyecek. Samsung, LG ve Huawei gibi firmalara da ekran sağlayan BOE, bakalım ilerleyen günlerde nasıl bir yol izleyecek? Hep beraber takip ederek öğreneceğiz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Teknoloji Teknolojidir. Bana Aksini Söyletemezsiniz.

Yorum Yap