1. Ana Sayfa
  2. Telefon Haberleri
  3. iPhone 12 Daha Çıkmadan Ram Kapasitesi Canları Sıktı!

iPhone 12 Daha Çıkmadan Ram Kapasitesi Canları Sıktı!

2020-07-10_13-08-43

iPhone ile ilgili olarak pek çok sızıntı var ve insanlar bir şekilde bu ürüne ulaşmak istiyor. Haliyle çok daha farklı ve ayrıcalıklı bir çalışma sistemi sunuluyor ve bir şekilde herkes yeni bir sızıntı yapmanın peşine düşüyor. Bu yüzden iPhone 12 ile ilgili ram konusu sızıntısı, gerçekten canları sıkmaya yetiyor.

Tanıtılmasına hemen hemen 3 ay kala iPhone 12 ile ilgili sızıntılar internete düşmeye başladı bile. İphone ile ilgili akla gelen pek çok şey, aslında biraz daha beklenen türden olsa da ram konusunu kimse böyle beklemiyordu. L0vettodream isimli bir Çinli kullanıcı, iPhone ile ilgili ram kapasitesini paylaşarak durumu adeta ifşa etti.

Söz konusu sızıntıya göre 5,4 inçli ekrana sahip iPhone 12 ve 6.1 inçlik ekrana sahip iPhone 12 Max, ram olarak 4 Gb ram seçeneği ile sunulacak. Keza Pro sürümlerinde ize 6 GB ram seçeneği olacak. Bu konuda sızıntının doğrulanması da ram kapasitelerinin gerçekten küçük olduğu anlamına geliyor.

iPhone 12 ram kapasiteleri 4 ve 6 GB olacak şekilde!

iPhone ile ilgili olarak söz konusu sızıntıya dayanan bilgilere göre, iPhone ram kapasitesi 4 GB ve 6GB olarak karşımıza çıkacak diyebiliriz. Çoklu görev performansı konusunda herkesin merak ettiği detaylar oluyor. Özellikle 4GB olan ram kapasitesinin çoklu görevlerde ne kadar başarılı olacağı düşünülüyor ve bunun hemen açıklanması gerektiği düşürülüyor.

Yeni iPhone tasarımlarının Apple A14 işlemcilerle geleceğini söyleyen Apple, bu konuya dair performans artışı ve güç tasarrufu konusunda bir çalışma yapıyor. iOs 14 tasarımının resim modunu da desteklemesi önemli bir yapı sunuyor. 4GB destekli Ram yapısı için tek bir tıklama yeterli olacaktır. Çoklu görevlerde kullanılabilecek olan bu seçenekleri kendinize göre inceleyip takip edebilirsiniz.

Günümüzün olmazsa olmaz teknolojilerinden olan gelişmiş mobil ram teknolojileri kendine has bir sunum yapsa da, Apple tarafından işler tam olarak öyle olmuyor. Özellikleri düşük tutarak daha yüksek performans sağlayan Apple, optimizasyon konusunda başarılı işler yapıyor. Böylece takılma durumları ve benzeri sorunlar yaşanmadan direkt isteklere cevap sağlanmış oluyor ve bunu yaparken de ön plana çıkarılan çalışmaları kullanmış oluyorsunuz. Güncel tasarımlar ve fiyat seçenekleri yakın zamanda belli olacak.

Yorum Yap

Yorum Yap