1. Ana Sayfa
  2. Güncel Haberler
  3. iPhone 12 Çıkış Tarihi ve Raporları Ortaya Çıktı

iPhone 12 Çıkış Tarihi ve Raporları Ortaya Çıktı

iphone-12-raporlari-ve-cikis-tarihi-ortaya-cikti

Tüm iPhone serilerinin ve IOS güncellemelerinin ardından telefon kullanıcıları artık gözlerini iPhone 12 modeline dikti. iPhone 12 modeli konusunda merak içinde olan Apple düşkünleri, yeni cihazın karşımıza nasıl geleceğini merak ediyor. Bu konu hakkında net bir bilgiye tam ulaşılmazken, bazı detayları netleşmeye başladı. iPhone 12 modeli çıkış tarihi belli oldu.

Ekranlar Samsung’dan Olacak

Apple’ın kullanıcılarla buluşturmayı planladığı iPhone 12 modelinin üç farklı versiyonu olacak. Ekran olarak 6,1 inç, 6,7 inç ve 5,4 inç ekran büyüklüğüne sahip olan modelin ekranları Samsung tarafından karşılanacak. Ayrıca iPhone 12 modeli çıkış tarihi merak edenler için de, müjdeli haberi verebiliriz. iPhone 12 6,1 inç modeli, diğerlerine nazaran daha erken çıkacak ve Temmuz – Ağustos ayları arasında seri üretime başlanacak.

Gecikme İlk Defa Olmuyor

Bilindiği üzere firmanın 10.yılına özel üretilen iPhone X modeli de uzunca bir zaman beklenmişti. Ne yazık ki kullanıcılar tarafından uzunca süre beklenen X modeli epey gecikmeli şekilde karşımıza gelmişti. Bu yıl da corona virüsü sebebiyle gecikme yaşanacak yeni iPhone 12 modellerinde, yine de çıkış tarihinin gelmesi çok uzun sürmeyecek gibi görünüyor.

iPhone 12 Netleşen Detaylar

Yeni modelde kullanıcıların tek merak ettiği şey, ürününü çıkış tarihiydi. Üç farklı ekran tipiyle karşımıza gelecek olan cihazın, 6,1 inç olan modeli Temmuz ve Ağustos aylarında seri üretime geçecek. Diğer modellerin ise mutlaka Eylül ayına kadar tanıtılması ve kullanıcıyla buluşturulması bekleniyor.

Yeni serinin ismine Pro ve Pro Max isimleri verilirken tüm cihazlarda fark etmeksizin Apple A14 Bionic işlemci bulunacak. İşlemcinin yanı sıra 2020 yılında ilk defa gördüğümüz LiDAR sensörü de tüm cihazlarda yerini alacak. Belirlenen raporlara göre iPhone 12 çıkış tarihi için geri sayım başlamış görünüyor. İlerleyen zamanlarda konuyu merakla takip edecek, cihaz hakkında yeni bilgiler öğrenmeye çalışacağız.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Teknoloji Teknolojidir. Bana Aksini Söyletemezsiniz.

Yorum Yap