1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji Haberleri
  3. iOS 14’te Google Arama Widget’ı nasıl eklenir?

iOS 14’te Google Arama Widget’ı nasıl eklenir?

ios-google-widget

Telefon devi Apple pek çok yeni özellik sunacağı iOS 14’ü yayınladı. Yeni özellikleri arasında Google arama widget’i son derece dikkat çekti. Google arama widgeti sayesinde artık Google hizmetlerine son derece hızlı bir şekilde erişim sağlanabilecek ve son derece hızlı bir şekilde telefona entegre olabilecektir. Peki iOS 14’le birlikte gelen Google Arama Widget’ı nasıl eklenir?

Bu özellik sayesinde artık Google ile erişiminiz son derece kolay ve hızlı olacaktır. Ana ekranınıza Widget’lar eklemesi yaparak daha hızlı bağlantı ve erişim sağlama olanağı bulunacak. iOS’lara yapılan her güncellemede Apple son derece kullanıcı odaklı ve son derece tutulan işler yaparak devamlılığını sağlamaktadır. Ayrıca yeni güncellemesini iPhone 6S ve üzerine vererek bir önceki sürümü olan iPhone 6 ve önceki sürümleri ile güncellemeyi kesti. Bu sayede yeni telefonlarına olan ilginin artmasını planlayan firma, son derece farklı bir satış psikolojisi incelemektedir. Yayınladığı yeni güncellemeler ile oldukça başarılı olan Apple, bu güncellemesinde Google Widget özelliğini ekleyerek son kullanıcısına kolaylık sunmaya devam ediyor.

Google Arama Widget’i ekleyerek son derece hızlı erişebilir bir bilgi alabilirsiniz. Widget’ları ana ekranınıza ayarlamak için ilk olarak Google’ın mobil cihazlar için olan uygulamasını App Store’dan indirmeniz gerekmektedir. Daha sonra ise aşağıda yer alan adımları izleyerek bu ayarları yapabilirsiniz:

  • iPhone ya da farklı bir Apple cihazınızın ana ekran tuşuna basın ve bu tuşa basılı tutun
  • Daha sonra Widget galerisini açmak için sol üst köşede bulunan artı simgesine basarak devam edin
  • Sonrasında Google uygulamasını arayın ve dokunun
  • Widget boyutunu seçerek herhangi bir hareket ettirerek sağa ya da sola kaydırınız
  • Sonrasında “Widget ekle” seçeneğine basarak devam edin
  • Widget yerleştirme işleminiz bittikten sonra sağ üst köşede bulunan “Bitti” yazısına dokunarak işleminizi sonlandırın.

Yukarıda yer alan işlemleri sırası ile yaparak kolaylıkla iPhone ya da iPad cihazınıza Google Arama Widget’ı ekleme işlemini yapabilirsiniz. Bu özellik sayesinde Google arama kısmına son derece rahat erişim sağlayacaksınız

Yorum Yap

Yorum Yap