1. Ana Sayfa
  2. Genel Haberler
  3. iOS 14 Özellikleri iPhone Kullanıcılarını Sevindirecek

iOS 14 Özellikleri iPhone Kullanıcılarını Sevindirecek

ios-14-iphone-kullanicilarini-sevindirecek

iPhone kullanıcıları tarafından beklenen iOS 14 sürümü, çok yakında cihazlarda yerini alacak. WWDC 2020 tanıtım gününün yaklaşmasıyla beraber iOS 14 özellikleri ve tüm detayları da muhtemelen bugün içerisinde tanıtılacak. Peki yeni sürüm hangi özellikleri kapsayacak ve iPhone kullanıcıları neden bu sürümü yıllardır bekliyor?

İos 14 Özellikleri Gün Yüzüne Çıkıyor

Geçtiğimiz senelerde beri Apple ürünleri içerisinde yer almayan bir özellik, kullanıcılar tarafından dört gözle bekleniyordu. Ortaya çıkan iddialara göre de iOS 14 özellikleri içerisinde kayıt özelliği de yer alacak. Yani artık iPhone kullanıcıları hem giden aramalarda, hem de gelen aramalarda cihazın kendi özelliğiyle kaydını tutabilecek.

Telefon ve FaceTime aramalarında kayıt tutulacağı gibi, artık ekstra bir programa da gerek duyulmayacak. Yıllardır beklenen özellik, muhtemelen WWDC 2020 tanıtım gününde iOS 14 ile karşımıza çıkacak.

Kayıt Tutulması Yasaklanan Bölgeler Var

Bazı bölgelerde telefon aramalarında tutulan kayıtlar yasak olarak nitelendirilse de, bazı ülkelerde bu durumun yasal bir problemi bulunmuyor. Aynı zamanda tüm cihazlarını artık bu özellikle beraber üretmeyi hedefleyen Apple, 22 Haziran WWDC 2020 tarihinde sürümün tüm özelliklerini bizlere açıklayacak.

İos 14 Özellikleri Ne Zaman Test Edilecek?

22 Haziran WWDC 2020 tanıtım gününde gün yüzüne çıkacak olan yeni sürümün, beta sürümünün de aynı gün içerisinde yayınlanması bekleniyor. Aynı zamanda beta sürümü öncesinde tanıtım etkinliğinde tanıtılacak olan sürümün, gösteriminin yapılması da dört gözle bekleniyor. Ortaya çıkan özelliklerden tek dikkat çekeni, arama kaydı özelliği oldu. Bu nedenle tanıtımı izleyen ve beta sürümüne kavuşan kullanıcılar muhtemelen ilk etapta kayıt özelliğini arayacak ve test edecek.

Yeni sürümün tüm özelliklerini de birkaç gün sonra tamamen öğrenecek ve iOS 14 hakkında akıllarda oluşan tüm soru işaretlerini de ortadan kaldıracağız. Bakalım yeni sürüm beklediğimize değecek mi?

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Teknoloji Teknolojidir. Bana Aksini Söyletemezsiniz.

Yorum Yap