1. Ana Sayfa
  2. Yazılım Haberleri
  3. iOS 14 Özelliği Engele Takıldı – iPhone Kullanıcıları Üzülecek

iOS 14 Özelliği Engele Takıldı – iPhone Kullanıcıları Üzülecek

ios-14

Önümüzdeki hafta tanıtımı yapılacak olan yeni iOS 14 yazılımı, iPhone kullanıcıları tarafından merakla bekleniyordu. Kullanıcıların yıllardır beklediği arama kaydetme özelliğiyle geleceği düşünülen iOS 14 sürümü, maalesef isteneni veremeyecek gibi görünüyor. Kullanıcıların ekstra bir program kullanmadan arama kaydetme istekleri, 22 Haziran 2020 tarihinde iOS 14 özelliği arasında yer alacak mı?

Arama Kaydetme iOS 14 Özelliği Olacak mı?

Yeni ios 14 sürümü hakkında sızıntılar meydana gelmeye başladıkça, geçtiğimiz haftalarda iPhone kullanıcıları bir hayli umutlanmıştı. Çünkü iddialara göre yeni sürümde, kullanıcılara özel olarak arama kaydetme özelliği bulunacaktı. Hem gelen aramaları, hem de giden aramaları kaydeden özelliğe sahip olacağı düşünülen yeni sürüm, beklenildiği gibi gelmeyecek.

iOS 14 Özelliği Hakkındaki Yeni İddialar Kullanıcıları Üzdü

Ortaya atılan son iddialara göre, iOS 14 sürümünde yer alması beklenen arama kaydetme özelliği maalesef normal kullanıcılar tarafından erişilmez bir konumda tutulabilir. Konu hakkında birçok iddia ortaya atılırken, gelin hep birlikte iddiaları inceleyelim.

İlk iddiaya göre arama kaydetme özelliği yasal boyutları bir hayli zorlayacaktı. Yani bütün işlemler, ses kaydı yapan kişinin sorumluluğuna ait olacaktı. İkinci bir iddiaya göre de, ses kaydetme özelliği yalnızca izne bağlı olacağı yönündeydi. Yani karşı tarafın ses kaydını almak istediğinizde, bu konu hakkında karşı tarafa bir uyarı metni gidiyor. Eğer konuştuğunuz kişi bu duruma onay vermezse, ses kayıt işlemi gerçekleşmiyor.

Bugün an itibariyle yeni bir iddia daha ortaya atıldı. Yeni iddiaya göre de ses kaydetme özelliği, yalnızca Apple çalışanları tarafından kullanılabilecek.

iOS 14 Arama Kaydetme Özelliğiyle Gelecek mi?

Önümüzdeki hafta, yani 22 Haziran 2020 tarihinde yeni sürümün tanıtımı yapılacak. WWDC etkinliğinde tanıtımı yapılacak olan yeni sürümün hangi özellikle geleceği şuan için belli değil. Lakin arama kaydetme özelliği çıkmış olsa bile, iddialarla sarsılan kullanıcılar kolay kolay duruma hazırlıklı olmayacak gibi görünüyor. Ayrıca tanıtım gününe kadar gelen yeni bilgileri de sizlerle paylaşıyor olacağız.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Teknoloji Teknolojidir. Bana Aksini Söyletemezsiniz.

Yorum Yap