1. Ana Sayfa
  2. Yazılım Haberleri
  3. iOS 14 Nasıl Olacak? İşte, iOS 14 Hakkında Öğrendiklerimiz…

iOS 14 Nasıl Olacak? İşte, iOS 14 Hakkında Öğrendiklerimiz…

iOS 14 Nasıl Olacak

Tanıtılmasına kısa bir süre kalan iOS 14 ile ilgili bazı dedikodular yayılmaya başlandı. iOS 14 Nasıl Olacak? İşte, iOS 14 Hakkında Öğrendiklerimiz… 

iOS 14 Nasıl Olacak?

iOS 14 ile alakalı henüz tanıtım yapılmadı. Tanıtımına bir kaç hafta kalan yazılımla alakalı bazı dedikodular kulağımıza geldi. Bizde tüm öğrendiklerimizi sizlerle paylaşmak istedik.

Eğer Apple yaptığı planlarda bi değişiklik yapmazsa iOS 14’ün tanıtımını 22 Haziran tarihinde başlayacak olan WWDC etkinliğinde yapacak. Corona Virüs Salgını sebebiyle etkinlik bu yıl sanal olarak yapacak. Fakat iOS her zamanki gibi etkinliğin başında tanıtılacak. Bununla beraber her yıl sonunda gelen beta sürümler bu yıl corona virüs salgını sebebiyle gecikebilir.

iOS 14 de, şimdiki iPhone telefonlarda yer alan ızgara uygulamalarının görünümü liste olarak değişecek. Apple Watch sayesinde uygulamaları alfabetik olarak sıralayabileceksiniz. iPhone da ise uygulamaları kullanım sıklığına ya da okunmayanlara göre sıralamanız mümkündür.

iPhone piyasaya çıkarıldığı ilk günden beri Apple Maps, Music gibi uygulamalar varsayılan olarak kullanılmaktadır. Edindiğimiz bilgilere göre iOS 14 de bu konuda da değişiklik olacak. Varsayılan uygulamaları değiştirebileceksiniz.

iOS 14 sayesinde iPad’e benzer çoklu görev işlevlerini yerine getirebileceksiniz. Ayrıca Apple’ın kullandığı arama motoru Safari de Google Chrome benzeri yapabileceksiniz. Chrome da benzeyen bazı çeviri işlevlerine Safari’de de sahip olabilirsiniz. Yeni artırılmış olan gerçeklik uygulaması sayesinde mağazada bulunan bir fiziksel ürün hakkında doğrudan bilgi edinebileceksiniz. Böylece ürünü internette aramadan kolaylıkla alabileceksiniz.

Önerilen Yazı
iOS 14 Özelliği Engele Takıldı – iPhone Kullanıcıları Üzülecek
Yorum Yap

Yorum Yap