1. Ana Sayfa
  2. Yazılım Haberleri
  3. iOS 14 Kullanıcıları Yeni Tehditle Karşı Karşıya

iOS 14 Kullanıcıları Yeni Tehditle Karşı Karşıya

linkedin1

Son dönemlerde tanıtılmasıyla beraber gündeme bomba gibi düşen iOS 14 yeniden bir tehdit yakaladı. Geçtiğimiz günlerde TikTok üzerinden verilerin kopyalandığını ve izinsiz pano takibi yapıldığını duyuran yen yazılım bu durumu kanıtlarla beraber gözler önüne sermişti. Sonrasında TikTok tarafından yapılan açıklamaya göre de, bu uygulamanın spam mesajları engellemek amacıyla yapıldığının altı çizilmişti. Fakat iOS 14 kullanıcıları bugün LinkedIn haberiyle sarsıldı.

İos 14 Kullanıcıları LinkedIn Altyapısına Dikkat Etmeli

Gündeme bomba gibi düşen TikTok uygulamasının ardından, sosyal medya platformlarının yarattığı sorunun ardı arkası kesilmiyor. Geçtiğimiz hafta ios 14 yazılımı, TikTok’un panoya yazıları kopyaladığını ve izinsiz pano takibi yaptığını ortaya çıkarmıştı. Bu defa da aynı durum LinkedIn için geçerli oldu ve firma tarafından da bir açıklama yapıldı.

Yaşanan Durum Yazılımsal Sorunmuş

DonCubed tarafından yapılan Twitter paylaşımına göre LinkedIn uygulaması da pano takibi yaparak verileri kopyalıyordu. Tabii ki bu durumun sosyal medyada yankı uyandırmasından rahatsız olan LinkedIn ürün mühendisliğinde görev alan Erran Berger, çok gecikmeden yeni bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamaya göre panolara o an yazılan yazıların takibinin yapıldığını belirten Berger, bunun dışında meydana gelen kopyalama durumlarının da yazılımsal bir sorun olduğunu söyledi. Belirtilen suçun bir miktarını da olsa kabul eden firmadan başka bir açıklama gelmedi.

iOS 14 bu sene gündeme gelmesiyle beraber birçok kural ihlalini de ortaya çıkartmayı başardı. İlerleyen günlerde de bu tip uygulamaların peşini bırakmayacak gibi görünen yeni işletim sisteminin, bakalım hangi uygulamalar üzerinde yeni denemeleri ortaya çıkacak? İlerleyen günlerde hem sosyal medya platformlarını, hem de iOS 14 kullanıcılarını daha yakından takip ederek durumu daha net anlayabileceğiz. Umuyoruz ki güvenle zaman geçirdiğimiz sosyal medya platformlarında daha fazla veri kopyalama ve pano takibi gibi konularla karşılaşmayız.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Teknoloji Teknolojidir. Bana Aksini Söyletemezsiniz.

Yorum Yap