1. Ana Sayfa
  2. Manşet
  3. iOS 13.5 Güncellemesi Geldi! Uygulama Hatası Artık Düzeltilecek

iOS 13.5 Güncellemesi Geldi! Uygulama Hatası Artık Düzeltilecek

iOS 13.5 Güncellemesi Geldi! Uygulama Hatası Artık Düzeltilecek

Geçen hafta içerisinde Apple cihazlara iOS 13.5 Güncellemesi Geldi! Her cihazda yapılan güncelleme gibi bu cihazlara yapılan güncellemeden ötürü bazı sorunlarla karşı karşıya kalınmıştı. Güncellemeden hemen sonra bazı kullanıcılar bazı uygulamalarda hata aldıklarını belirtmişlerdi. Müjde! Uygulama Hatası Artık Düzeltilecek 

iOS 13.5 Güncellemesi Geldi! Uygulama Hatası Artık Düzeltilecek

iPhone ve iPad kullanıcıları yeni güncellemeyle beraber “Bu Uygulama Artık Sizinle Paylaşılmıyor” hatasıyla karşılaştıklarını ve uygulamayı kaldırmaya başladıklarını belirtti. Peki bu hata nasıl düzeltilecek? Gelin hep beraber bu hatanın çözümüne yakından bakalım.

Henüz, Apple tarafından bu hatanın kaynağıyla alakalı resmi bir açıklama yapılmadı. Fakat gelen geri bildirimler incelendiğinde kullanıcılar özellikle WhatsApp ve YouTube gibi temel uygulamaları açarken App Store hatasıyla karşı karşıya kaldılar. Biz de sizler için bu hatanın çözümünden bahsettik.

iOS 13.5 Uygulama Hatası Çözümü

  • iPhone ya da iPad üzerinden Ayarlar kısmına tıklayın.
  • Daha sonra karşınıza çıkan Genel ve ardından iPhone Saklama Alanı seçeneklerini izleyin.
  • Bu kısımda ise uygulama listesinden hata aldığınız uygulamayı seçerek karşınıza çıkan ekrandan Uygulamayı kaldır kısmına tıklayın.
  • Uygulamayı kaldırdıktan sonra ana ekrana dönerek kaldırdığınız uygulamanın simgesine tıklayarak yeniden yükleyin.
Önerilen Yazı
Youtube’ya Yatma Zamanı Hatırlatıcısı Eklendi

Tüm bu adımları eksiksiz olarak yaptıktan sonra yaşadığınız App Store sorunu ortadan kalkacaktır. Fakat tüm işlemleri yaptıktan sonra yine aynı hata ile karşılaşıyorsanız o zaman Apple tarafından yayınlanacak olan yeni güncellemeyi beklemeniz gerekiyor. Henüz güncellemenin ne zaman yayınlanacağı konusunda net bir bilgimiz olmasa dahi kısa sürede geleceği düşünülmektedir.

 

Yorum Yap

Yorum Yap