1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji Haberleri
  3. iOS 13.5 Güncelleme Bekleyenlere Apple’dan Kötü Haber Geldi!

iOS 13.5 Güncelleme Bekleyenlere Apple’dan Kötü Haber Geldi!

Apple aldığı yeni bir karar sonrasında iOs 13.5 güncellemesini tarihe kaldırdığını ilan etti.

apple

Apple uzun zamandır beklenen iOs 13.5 güncellemesi için yaptığı değerlendirmelerin ardından kritik bir karar verdi. Şirket yeni bir macera için harekete geçmek üzere olduğundan dolayı son derece heyecanlı olduğunu belirtti. Bu süreçte iOS 14 güncellemesi gündeme gelmeye başladı. Ancak bu süreçte iOS 13.5 güncelleme bekleyenlere Apple’dan kötü haber geldi!

Apple tarafından 22 Haziran tarihinde yapılması beklenen WWDC 2020 etkinliği için geri sayım başladı. Pek çok teknoloji sever şimdiden bu etkinlik için son derece heyecanlı olduğunu duyurdu.

iOS 13.5 Güncelleme İçin Geri Sayım Başlamıştı!

Önerilen Yazı
Motorola One Fusion+ Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı

iOS 13.5.1 yazılımı hakkında yapılan çalışmaların tamamlanmasının ardından geçtiğimiz hafta yayınlandığı ifade edildi. Apple tarafından son dönemlerde alınan çeşitli kararlar ve uygulanan politikalar eşliğinde eski sürümlere dönüş için zemin hazırlandığı biliniyor. Bu politika yapılan yeni çalışmaları da etkilemeye başladı. Son olarak tasarlanan ve geri sayımın başladığı iOS 13.5 güncellemesinin de alınan bu karardan etkilendiği belirtildi.

ABD’li teknoloji devi almış olduğu bu kararla birlikte imza yetkisini ortadan kaldırdığını duyurdu. Bu karar sonrasında hiçbir kullanıcının yeni sürümler sonrasında eski iOS 13.5 sürümüne geri dönemeyeceği ifade edildi. Apple için bu yeni olmamakla birlikte daha önce de başka bir sürüm için benzer bir karar aldığı ifade edilmişti.

iOS 13.5 Tarihin Eski Sayfalarına Karıştı!

Daha önce kullanıcılar tarafından defalarca eski sürümlere nasıl dönüleceği konusunda bazı araştırmalar yapılıyordu. Yeni karar sonrasında bu tür sorulara cevap bulunamayacak. Alınan bu kararın ardından kullanıcıların güncelleme ve sürümle tamamen vedalaşması anlamına geliyor.

Son günlerde iOS 13.5.1 sürümünün gelmesinden hemen önce, teknoloji devi  olan şirket koronavirüs hakkında almış olduğu yeni güncellemeleri ve yazılımların tamamını cihazlara yüklemek için iOs 13.5 yazılımını kullanmıştı. Bu güncelleme ile birlikte yüz tanıma sistemi  ile cihazlarını kullanan kullanıcıların maskeli görüntülerinden dolayı ortaya çıkan sonuç tamamen ortadan kaybolmuştu.

Çığı açan ve çok sevilen bu çözüm ise daha önce pek çok kullanıcı tarafından sevilen iOs 13.5 ile birlikte kullanılmaya başlanmıştı. Alınan yeni karara pek çok Apple kullanıcısının üzüldüğü ve eski sürümü özleyecekleri belirtildi.

Yorum Yap

Yorum Yap