1. Ana Sayfa
  2. Genel Haberler
  3. iOS 13.5.1 Yayınlandı! Yenilikler Neler?

iOS 13.5.1 Yayınlandı! Yenilikler Neler?

ios 13.5.1

Bug’larla dolu iOS 13.5 güncellemesinden sonra, düzeltme güncellemesi gecikmedi. iOS 13.5.1 güncellemesi yayınlandı. Koronavirüs konusunda bir yeniliği de içeren bu güncellemedeki tüm yenilikler neler? Detaylar yazımızda..

iOS 13.5’teki Sorunlara Ne Oldu?

iOS 13.4.5 güncellemesi test edilirken, koronavirüs nedeniyle bazı SDK’larını değiştirmek zorunda kalan Apple, ani bir şekilde iOS 13.5 güncellemesini yayınlamıştı. Apple’nin yayınladığı bu güncelleme birçok sorunu da kendisiyle birlikte getirmişti. Bazı cihazlarda yeniden başlatma döngüsü, arama yapamama, cihazı yatay çevirememe gibi saçma sorunlar ortaya çıkmıştı. Apple bu güncellemenin sorunlarla dolu olduğunu birkaç gün önce kabul etmişti. Sorunları kabul ettiği gibi düzeltme yoluna da gitmiş gibi gözüküyor.

Önerilen Yazı
iPhone 12 Çıkış Tarihi ve Raporları Ortaya Çıktı

iOS 13.5 güncellemesi ile birlikle koronavirüsten korunmak için maske takan kişilerin yüzlerinin Face ID tarafından algılanması sağlanmıştı. Ancak bunun yanında iOS 13.5 hem güvenlik açıklarıyla dolu, hem de birçok yazılımsal hatayı da yanında getirmişti.

Apple tarafından gelen açıklamaya göre, iOS 13.5.1 ile birlikte cihaza Jailbreak işleminin yapılmasını sağlayan güvenlik açığı kapatıldı. Bunun yanında yazılımsal olarak çeşitli bug’ların düzeltildiği de söylendi. iOS 13.4 güncellemesindeki şarj ve ısınma sorunu 13.5’de çözülmüştü. Ancak genel olarak iOS 13 stabil bir işletim sistemi olmayı başaramadı.

iOS 13.5.1 Güncellemesi Ne Sunuyor?

44MB’lık bu güncelleme ile birlikte, çeşitli güvenlik iyileştirmeleri ve koronavirüse karşı geliştirilen SDK’nın iyileştirilmesini telefonlarımızda görebileceğiz.

Peki sizler bu güncelleme hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizlerin de bu konu ile ilgili yorumlarını bekliyoruz.

 

Yorum Yap

Yorum Yap