1. Ana Sayfa
  2. Telefon Haberleri
  3. Apple, iOS 13.1’in Beta Sürümünü Yayınladı

Apple, iOS 13.1’in Beta Sürümünü Yayınladı

Apple-iOS-13.1-in-Beta-Sürümünü-Yayınladı

Eylül 2019 ‘da yayınlanması beklenen iOS 13 sürümünün geliştirici beta sürümü Apple tarafından bugün yayınlandı.

iPhone kullanıcılarının merakla beklediği yeni sürümü henüz paylaşıma sunulmadı. Eylül ayından itibaren Apple tarafından yeni sürüm, kullanıcılara sunulmaya başlanacak. Önümüzdeki ay iPhone 11 modellerinin tanıtımı yapılacak ve bundan hemen sonra yeni sürümün kullanıma sunulması bekleniyor. Bu güncelleştirmeler yayınlanmadan önce, oluşabilecek hataların ve güvenik açıklarının önüne geçebilmek için çeşitli beta sürümleri yayınlanıyor. Böylelikle eğer bir hata oluşursa, güncelleme resmen yayınlanmadan önüne geçilmiş olabiliyor. Apple, en son beta güncellemesini de bir hafta önce yayınlamıştı. Böylelikle bir haftanın ardından yeni bir beta geliştirici güncellemesi yayınlanmış oldu.

iOS 13 Neler Getirecek?

iOS 13

Birçok dikkat çeken yeniliği bünyesinde barındıran yeni sürümün iPhone 11, iPhone 11 Max ve diğer iPhone 11 ürünlerinin tanıtılacağı 10 Eylül 2019 tarihinden sonra herkes için paylaşıma açılması bekleniyor.

Yeni güncelleme AirPods ses göstergesi, dinamik duvar kağıdı iyileştirmeleri, yeni HomeKit simgeleri, fare desteği geliştirmeleri, HEVC geliştirmeleri, sarı renkli TestFlight göstergesi ve kısayol otomasyonu gibi birçok yenilik barındırıyor. Apple tarafından yayınlanan bu son geliştirici betasında ise bir detay bulunuyor. Apple, yayınlanan bu beta güncelleştirmesine “iOS 13.1” adını verdi. Bu da yayınlanacak olan yeni sürümün betasının tamamlandığı anlamına gelmekte. Yani artık yeni sürüm yayınlanmaya hazır denilebilir.

Öncelikle bu durumun bir hata olduğu düşünüldü fakat güncelleme notlarında yer alan detaylar ise bunun yeni sürümün yayınlandıktan kısa bir süre sonra piyasaya sürülecek olan iOS 13.1 ’e ait olduğu ortaya çıktı. 450 MB boyutunda olan bu güncellemenin, yayınlanacak olan sürümünde meydana gelen hataları düzelttiği belirtiliyor.

Beta 1 güncellemesinde gelen özellikler arasında ise Share ETA özelliğinin geri gelmesi ve Shortcut Automations ‘ın da tekrar geri gelmesi, macOS’ta bulunan yeni HomeKit ikonlarının iOS’a da getirilmesi ve ses göstergesi artık bağlanan cihazın simgesini gösteriyor olması yer alıyor.

iOS 13.1 güncellemesi alacak iPhone modelleri ise şunlar;

– iPhone Xs
– iPhone Xs Max
– iPhone XR
– iPhone X
– iPhone 8
– iPhone 8 Plus
– iPhone 7
– iPhone 7 Plus
– iPhone 6s
– iPhone 6s Plus
– iPhone SE

Yorum Yap

Yorum Yap