1. Ana Sayfa
  2. Telefon Haberleri
  3. iOS 13.1 Yayınlandı! İşte Sunulan Yenilikler

iOS 13.1 Yayınlandı! İşte Sunulan Yenilikler

iOS-13.1-Yayınlandı-İşte-Sunulan-Yenilikler

iOS 13.1 Yayınlandı! İşte Sunulan Yenilikler

Akıllı telefon sektörünün amiral gemilerinden Apple, iPhone 11 ve serilerinin tanıtımıyla birlikte piyasaya sunduğu yeni işletim sistemi iOS 13 ile milyonlarca kullanıcının beğenisini kazanmayı başarmıştı. Teknoloji ve bilişim dünyasında merak ve beğeniyle karşılanan iOS 13, Apple’ın meşhur yazılımında küçük-büyük geniş çaplı iyileştirmelere sahipti. 19 Eylül itibariyle yayınlanan yeni işletim sisteminin iPhone SE modeline kadar desteklendiği belirtildi. Ancak bu modelden önce piyasaya sürülen modellerden desteğini çektiğini duyuran firma, büyük bir lansman eşliğinde iOS 13’ün tanıtımını gerçekleştirdi. Ezeli rakibi Samsung’un son dönemde çeşitli model hamleleri ile sıkı bir rekabete girdiği iPhone serisinin yeni modeli ile tüm dünyanın meraklı bakışlarını üzerine toplayan Apple, bir başka hamlesini de işletim sistemi iOS’u güncelleyerek iOS 13.1 ‘i yayınladı.

iOS 13.1 Yayınlandı! İşte Sunulan Yenilikler

Uzun süredir devrim niteliğinde yeniliklerin beklentisi içinde olan kullanıcıların taleplerine 13 sürümüyle karşılık veren Apple, aradan geçen 1 haftalık sürenin ardından yeni iOS sürümü iOS 13,1’i yayınladı. Kullanıcılardan gelen iyileştirme taleplerini dikkate alarak çeşitli düzenleme ve değişikliklere giden Apple, 13,1 sürümünde pil ve performans iyileştirmelerine ağırlık verdiğini belirtti. Tasarım anlamında iOS’un kemikleşmiş şablonu üzerinden ilerleyen firma, 13,1 sürümünde de benzer bir çizgide ilerliyor. iOS 13’ün yayınlanmasıyla birlikte “dark mode” adı verilen koyu tema ile milyonlarca kullanıcısının beklentilerine nihayet yanıt veren Apple, bu talebe kayıtsız kalamadı ve 13 sürümünde dark mode ile birçok yeniliğe imza attı. Özellikle ses seviyesi işaretinin ekranın sol ve üst kısmına hizalanması gibi. Peki, 1 hafta sürenin ardından çeşitli iyileştirmeler ile güncellenen yeni iOS 13,1’in özellikleri neler? İşte sunulan yenilikler:

  • Haritalar üzerinden canlı konumunuzu bir başkasıyla paylaşabilir, varış zamanınız ve seyahat bilgilerinizi canlı olabilir gönderebilirsiniz.
  • Kısayollar başta olmak üzere bazı otomasyon ayarlamalarına çeşitli arayüz iyileştirmeleri getirildi.
  • Popüler ev uygulamasına çeşitli ışıklandırma ve renk seçenekleri eklendi, yeni simgeler tasarlandı.
  • iOS 13’te kullanıcıların en çok şikâyet ettiği “Ayarlar” bölümünde çeşitli iyileştirmeler yapıldı.
  • Pil ve performansı doğrudan etkileyen çeşitli iyileştirmeler ile stabil çalışma sayesinde performans artırma hedeflendi.
Yorum Yap

Yorum Yap