1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji Haberleri
  3. Intel’in 10. Nesil İşlemcisinin Benchmark Sonuçları Belli Oldu!

Intel’in 10. Nesil İşlemcisinin Benchmark Sonuçları Belli Oldu!

Intel’in 10. Nesil İşlemcisinin Benchmark Sonuçları Belli Oldu!

En çok tercih edilen ve son zamanların en gelişmiş işlemcisi olan Intel işlemci pek çok bilgisayarda tercih edilmektedir. İntel’in en büyük rakibi olan AMD’nin çok çok fazla gerisinde kalan Intel’in yeni 10. Nesil Xeon işlemcisiyle alakalı yeni gelişmeler yaşandı. Intel’in 10. Nesil İşlemcisinin Benchmark Sonuçları Belli Oldu!

Intel’in 10. Nesil İşlemcisinin Benchmark Sonuçları Belli Oldu!

Dünyanın en dev yarı iletken üreticisi konumunda bulunan Intel, geçtiğimiz günlerde en hızlı masaüstü işlemcisi olan i9 ve S serisi işlemcilerini tanıtmıştı. Bu kez de Intel’in masaüstü bileşeni için olan 10. nesil işlemcisi özellikleriyle benchmark sonuçlarıyla bir defa daha ortaya çıkmış oldu.

Bugüne değin Intel’in amiral gemisi olan Xeon W-10885M ve Xeon W-10855M hakkında haberlerini görmüştük. İşlemciler, ECC Bellek desteğiyle, Intel vPro platform uygunluyla Intel kararlı görüntü platformu programıyla yeni gelişmelere sahip olacağı düşünülmektedir. Bu özelliklerden bir kaçı ise yeni piyasaya çıkacak olan bileşenler için gerekli olacak gibi gözüküyor.

Xeon W-10885M’in Benchmark Sonuçları

Intel Xeon X-10885M de 8 çekirdek bulunuyor ve ayrıca 16 iş parçacığı yer alıyor. Hız aşırtması olarak da 2.4 GHz hız kaydedilirken CUP 16 MB L3 ön belleğe sahip olan Core i9 45W’yi korumaya devam edebilir. Intel Xeon ile Xore CPU’ların özellikleri neredeyse aynı olduğundan ötürü performansları da birbiriyle benzerlik gösterecek gibi tahmin ediyoruz.

6 çekirdekli olarak sunulan Xeon W-10855M ise 12 MB ön belleği bulunmakta ve 12 iş parçacığı bulunmaktadır. Bahsedilen CPU, Core tabancı i7 işlemciyle benzerlik gösteriyor. 45W TDP modellemesine sahip olacak olan 5.1 GHz’e kadar hızlı olacağı tahmin edilmekte. Benchmark’ın sonuçlarından bahsedecek olursak eğer söz konusu olan CPU, 3DMark Firestrike ve 3DMark Time Spy CPU teslerinden sırayla 12687 ve 9145 puanını aldı.

Önerilen Yazı
Facebook Yeni Tasarımı Kullanıma Açıldı!

Rekabet olarak kıyaslayacak olursak, Intel Xeon W mobil yongaları ile Ryzen Pro serisinin şimdiki yüksek performanslı seçeneklere sahip olmadığını da hesap edersek AMD tarafından herhangi bir tehdit yaşanmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Sizinde bu konuyla alakalı merak ettikleriniz ya da sormak istedikleriniz varsa yorum kısmından bizlere sorabilir ya da bildirebilirsiniz. Teknositesi olarak sizlere bilgi vermeyi kendimize vazife edindiğimizi bildirmek isteriz.

 

Yorum Yap

Yorum Yap